Головна / TOP / Сьогодні входять в обіг монети номіналом 1 і 2 гривні

Сьогодні входять в обіг монети номіналом 1 і 2 гривні

Монети вводяться в обіг з 27 квітня і будуть діяти паралельно з паперовими банкнотами цього номіналу, доки кюпюри самі не зникнуть з обігу.

orig_152481591933358

Заміна паперових банкнот номіналом 1 і 2 гривні на нові монети відбуватиметься поступово.

Також протягом 2019-2020 років буде введено в обіг 5- та 10-гривневі монети.

Як зазначили в Нацбанку раніше, відбудеться припинення друку паперових банкнот та поповнення ними грошового обігу. Спеціального вилучення купюр з обігу не буде.

За словами представників НБУ, період експлуатації монети може скласти до 20 років, в той час як паперової банкноти – близько року. Через планову заміну грошей держава зможе зекономити до 1 млрд грн на друкування банкнот.

Нагадаємо, Національний банк України затвердив правила заокруглення загальних у чеку сум готівкових розрахунків, оскільки з 1 липня 2018 року припиняє додатковий випуск у готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок. Вилучатися з обігу монети дрібних номіналів не будуть та використовуватимуться як засіб платежу. Проте додатково готівковий обіг не поповнюватиметься зазначеними номіналами монет.

За матеріалами сайту https://news.vash.ua/news/finansy/sogodni-vkhodyat-v-obig-monety-nominalom-1-i-2-gryvni-57955/?utm_source=vm&utm_medium=finansy&utm_campaign=wd-main

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top