Головна / TOP / НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ СТВОРИЛИ МУЗЕЙ УПА

НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ СТВОРИЛИ МУЗЕЙ УПА

Музей повстанців створили на Тернопільщині в селі Бишки, де в 1943-1945 роках діяла штаб-квартира УПА. Як повідомляється на офіційному сайті Тернопільської обласної державної адміністрації, музей облаштували в будинку Лихолат, в якому працював підпільний тайник.

На Тернопільщині відкрили музей УПА 1/1

Так, в цій будівлі знаходилися генерал-хорунжий УПА Роман Шухевич і весь крайовий провід, керівник Служби безпеки УПА Микола Арсенич, керівник бойової референтури Дмитро Грицай і члени ОУН Ярослав Старух, Ярослав Бусел.

 ”Саме на цій території, де ми зараз знаходимося, вони спілкувалися, приймали рішення, організовували національно-визвольну боротьбу українців за незалежність. І тому ми позиціонуємо Бишки, як центр організації національно-визвольного руху в 1943-45 роках. Невипадкова й назва установи “Бишки – столиця воюючої України”, – зазначив під час святкування заходів з нагоди сімдесят п’ятої річниці створення УПА, заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик.

 

На Тернопільщині відкрили музей УПА 1/1

Близько 17 приміщень, де за часів визвольних боїв перебували землянки УПА, учасники святкових заходів встановили пам’ятні знаки, синьо-жовті та червоно-чорні стяги.

У свою чергу, на заході виступила дочка Романа Шухевича, Марія Трилевська.

“Мені навіть страшно тут бути. Тому що тут відбувалося багато подій. Добре, що я маю можливість побувати в Бишках, побачити людей, які причетні до історії, чути їхні розповіді. Звичайно, таку людину як Роман Шухевич ще потрібно пошукати. Це людина відповідальна, могла віддати все за ідею, за яку боролася. І сьогодні я щиро вдячна, що таке святкування відбувається в Бишках, де відбувалися кардинальні події для нашої держави”, – сказала Трилевська.

За матеріалами сайту http://www.uamodna.com/articles/na-ternopiljschyni-stvoryly-muzey-upa/

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top