Головна / TOP / Свято, яке завжди з тобою

Свято, яке завжди з тобою

CSkR-UsSwqoКоли Богу на небі сумно, він відкриває вікно і дивиться на паризькі бульвари.

Генріх Гейне

    Париж не залишає байдужим. Як сказав Ернест Хемінгуей – «Париж – це свято, яке завжди з тобою». Місто кохання, центр модних тенденцій, серце мистецтва. Місто, яке у свої кращі часи стало пристанню для вільнодумних художників, акторів, майстрів пера. Ще Париж називають Містом Вогнів, адже саме на паризьких вулицях вперше з’явилося вуличне освітлення. Місто контрастів, де поруч розкішних фешенебельних казино та кабаре живуть своїм розміреним життям бідні квартали. Місто ліберальних віянь та вільних поглядів. Важко сказати, чим саме приваблює столиця Франції, але те, що вона популярна – факт.
За статистикою Париж щороку відвідує понад 25 мільйонів туристів. Історія Парижу довга і строката. Він був заснований понад 2000 років назад, тому коли будете планувати поїздку у це Чудо світу, відведіть на його огляд щонайменше тиждень – подивитися справді є на що.

Монмартр і базиліка Сакре-Кер

 

Станції паризького метро Abbesses та Anvers

Базиліка Сакре-Кер або ж базиліка Святого Серця (тобто Серця Ісуса) розташована на вершині легендарного пагорба Монмартр (з франц. Гора Мучеників), у однойменному районі. Звідки походить його назва досі точно не відомо – чи то від імені римського бога війни Марса (Mons Martis, Марсів пагорб), чи від святого мученика Діонісія Паризького (Mons Martyrium, пагорб святого мученика). Саме в цій місцевості відбуваються події культової романтичної комедії Жана-П’єра Жене «Незвичайна доля Амелі Пулен». Пригадуєте, де головну роль юної француженки виконує Одрі Тоту? Багато місць, зображених у фільмі, насправді існують на Монмартрі, наприклад, кафе «Два млини».tM91HWQf5u4вятого серця2вулиці парижу2day9_montmartre9

На Монмарті жили відомі художники, письменники, артисти. Тут і будинок Пікассо, і площа Даліди, безліч кафе та ресторанчиків, в яких у свій час розважалася паризька богема. Сьогодні тут зустрінете вуличних акторів, мімів, сувенірні лавки та безперервний потік туристів. Прогулявшись Монмартом вирушаємо до пункт призначення – базиліки Святого Серця.

Базиліка, виконана із білого каменю, возвишається над містом – символ чистоти та легкості. Це – найбільший собор Франції. Сюди можна добратися на платному фунікулері або зекономити і безкоштовно піднятися, подолавши 237 сходинок від підніжжя пагорбу до входу в храм. Досягши вершини, озерніться назад – біля ваших ніг його величність Париж. Панораму міста можна розглядати годинами – видовище захоплює дух. Перед собором встановлені кінні бронзові статуї Людовика IX Святого і Жанни д’Арк – знакових особистостей для французького католицтва.

Корона тріумфу Наполеона

Тріумфальна арка розташована на площі Шарля де Голля, на шляху, що з’єднує Лувр і Версальський палац і є одним із міських символів. Споруджена Наполеоном в честь перемоги французької армії у битві під Аустерліцем (будівництво тривало 30 років), вона вражає своїми розмірами -49,51 м заввишки та 44,82 м в ширину.

Безперечно, немає виправдань тому, хто був в Парижі і не бачив цього монументу. Проте зважте, що до Тріумфальної арки краще всього добиратися численними підземними переходами, адже потік машин біля арки не зупиняється навіть вночі.тріумфальна арка

Красуня чи потвора?

Про Ейфелеву вежу чули всі. Виявляється, французи, сучасники Ейфеля, дуже негативно ставилися до споруди. Серед них і французький письменник Гі де Мопассан. Тим не менш, він частенько обідав у ресторані, що на вежі. Коли ж письменника запитали, чому він так робить, Мопассан відповів, що це єдине місце в Парижі, звідки її не видно».
Існує ще багато цікавих фактів про Ейфелеву вежу, які точно вас здивують.вежа

Ось, наприклад, незважаючи на її висоту, за час будівництва розбився всього лише один робітник.
Вежа здається одноколірною, та насправді пофарбована в три відтінки бронзи.
Під час війни французи, навіть віддаючи німцям місто, вирішили не допустити їх на верхівку вежі і вивели з ладу ліфти, щоб ті не змогли помилуватися видом полеглого міста.
Порада. Вежа складається із трьох поверхів. На перший та другий можна піднятися як ліфтом, так і східцями, при чому за підйом у будь-якому випадку доведеться заплатити. А от на третій поверх можна добратися виключно ліфтом. Зважте, черга до символу столиці завжди довга і в спекотні дні вистояти її непросто, а на вершині вежі – вітряно, тому прихопіть води, капелюха і тепліший одяг.

 Серце Парижу

Не можливо уявити, які відчуття були у середньовічного селянина, котрий потрапляв у Париж від стіни собору Паризької Богоматері. Нотр-Дам – один із шедеврів світової готичної архітектури, який височить над островом Сіте як величезний корабель, поставлений на якір за допомогою потужних контрфорсів, символічний центр не тільки Парижа, але й усієї країни: тут, на паперті біля собору знаходиться знак (зазначений бронзової зіркою) так званого «нульового кілометра», точки, від якої обчислюються протяжністю всіх основних доріг Франції.собор зовні

собор всерединіЗа задумом, приміщення храму повинно було бути таким великим, щоб вмістити всіх жителів Парижа (а їх на той час було близько десяти тисяч). У соборі зберігається одна з великих християнських реліквій Терновий вінець Ісуса Христа. До слова, події першого роману Віктора Гюго (та й першого історичного роману французькою мовою загалом) в Парижі, а називається він «Собор Паризької Богоматері».жанна дарк 2

Красу і загадку Парижу важко описати словами. Готуючись до написання статті я прочитала два протилежні твердження: «Побачити Париж і померти» та «Побачити Париж і не померти». В емоційному контексті обидва з них є правдивими і ствердними. Якщо ви ніколи не були у цій пристані вільного духу, але дуже хочете, то не варто розраховувати, що одноразовий візит втамує спрагу.

Підготувала Юлія Хім’як

 

 

 

 

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top