Головна / Дизайн. Інтер’єр / Колір та фактура в інтер’єрі

Колір та фактура в інтер’єрі

2Іноді трапляється, що в приміщенні з красивим інтер’єром помітна дивна відсутність теплоти, затишку, привітності. Велика вірогідність цієї недосконалості – нестача контрастів фактури. Підібрати поєднання фактур настільки ж важливо, як підібрати поєднання кольорів, якщо ви хочете створити інтер’єр, де дійсно приємно жити.

 Властивість фактури

Фактура стає надзвичайно суттєвою, коли ви обмежуєте кількість кольорів або використовуєте переважно білі або дуже бліді відтінки для підсилення відчуття простору у вашому домі.

З точки зору планування і визначення різних зон, залежно від фізичних особливостей матеріалу та способу його обробки, фактура підсилює колір або навіть бере на себе його повноваження і робить приміщення більш цікавим і вишуканим. За своєю структурою фактури можуть бути: рельєфні (з висотою рельєфу більше 5 мм), матові або глянцеві.

Важливість правильного вибору

Використання «правильної» фактури може врятувати кімнату від відчуття холоду або безликості. І навпаки — неправильно підібрана фактура матеріалу не дозволить вам помітно змінити простір.

Фактури, що роблять кімнати просторішими — це ті, які відбивають світло: гладкі, плоскі і блискучі. Нерівні, матові фактури, навпаки, світло поглинають: порівняйте шовк і фетр, лаковану і морену деревину, блискучі і матові фарби.

 Декоративні штукатурки

Також цікаві фактури можна отримати, використовуючи різноманітні декоративні штукатурки. Різноманітні фактури, відтінки і техніка нанесення декоративної штукатурки дозволяють отримати численні ефекти. Використання цього привабливого і досить практичного матеріалу додасть інтер’єру будь-якої квартири або будинку особливого шарму. Можливості штукатурки практично необмежені. З її допомогою можна створити по-справжньому унікальний інтер’єр, тому що рельєфна штукатурка – це, насамперед, творчість. Оригінальний рельєф наноситься на стіни простими інструментами (наприклад, шпателем, структурним валиком).

Особливості ефекту

Ефект мармуру, велюру, оксамитової тканини, ефект «мокрого шовку», фактура «тисненого паперу» та безліч інших. Вражає кількість обробок, які можна виконати за допомогою якісних екологічно чистих матеріалів. Проте основним трендом залишається імітація натуральних матеріалів, таких як камінь, дерево, бетон, скло.

Метал багатий різноманітністю форм і колірних рішень. Його можна сміливо використовувати не тільки в санвузлах і кухні, але і у вітальні та  спальні. Фактура металу настільки багата, що використовуючи такий матеріал в створенні інтер’єру, не слід захоплюватися загомадженням приміщення іншими предметами інтер’єру. Мінімалізм, в такому випадку – найкращий вихід. Для того, щоб згладити деяку холодність металу, можна поєднувати його з «теплими» природними матеріалами, наприклад, деревом.

Колір і фактура натурального дерева прекрасно поєднуються практично з будь-якими оздоблювальними матеріалами і виглядають доречно в будь-якому стилі інтер’єру. Використання природних матеріалів, а особливо дерева, є тенденцією, яка з кожним роком набирає популярності.

Безліч гладких, одновимірних фактур здатні залити кімнату світлом, а, доповнивши їх декількома грубими, вузлуватими або нерівними поверхнями, ви забезпечите інтер’єру характер, комфорт і контрастність.

 Декоративна штукатурка займає особливе місце в ряду сучасних обробних матеріалів. Це дуже пластичний матеріал: з його допомогою можна створити сотні варіантів оригінальної обробки. І нехай вас не бентежить слово «штукатурка», під яким раніше припускали основу, нанесену на поверхню стіни для її вирівнювання. Декоративна штукатурка – матеріал самодостатній, довершений, вишуканий і виглядає дивовижно! 

м. Тернопіль

                                                                               вул. Чумацька, 1-В, 2-й поверх

                                                                                           ТЦ  Home Express

                                                                                         тел..+38(096) 890 44 90

                                                                                                 +3(050) 729 39 31

                                                                               e-mailsalon-oikos@ukr.net

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top