Головна / TOP / Кінокритика екранізації “50 відтінків сірого” від психолога Анастасії Поваленної

Кінокритика екранізації “50 відтінків сірого” від психолога Анастасії Поваленної

nЧому жінок приваблюють чоловіки-лідери?

Психологічна кінокритика скандальної екранізації 50 відтінків сірого” від психолога Анастасії Поваленної

       Бажання бачити лідерські якості у чоловіках та потреба хоч іноді бути слабкими і беззахисними закладені в жінках генетично. Трансляцію саме цього аспекту відносин можемо спостерігати у скандальному кіноромані “50 відтінків сірого”. Незважаючи на всю провокативність сюжетної лінії, я схильна вбачати у відносинах красунчика-героя та тендітної і вразливої, на перший погляд, героїні глибинне психологічне підґрунтя, про що і пропоную поговорити далі.

Зупиняючись на акцентах відносин молодих людей скажу, що на екрані глядачі спостерігатимуть непрості і наповнені парадоксами та яскравими почуттями стосунки молодих людей. Він – харизматичний лідер (Крістіан Гей), який прагне підкоряти бізнес-вершини і жіночі серця. Вона – класична “сіра мишка” (студентка Анастейша Стіл), що заполонила серце і думки перспективного красеня. Вона мріє про вечері при свічках, романтичні освідчення і гарне, вишукане весілля. Він прагне зовсім інакшого формату стосунків: в його світі  панує жорстка стратегія, розподіл ролей та повна відсутність романтики, принаймні на перший погляд. Стихія загадкового ловеласа – полювання!

У мисливця, що прокидається в підсвідомості Крістіана, деколи стираються межі між ніжними почуттями та бажанням підкоряти серце, душу і тіло обраниці. І один з основних чоловічих інстинктів -перемагати, домінує в глибинах підсвідомості  героя, незалежно чи мова йде про черговий успішний бізнес-проект, чи про чарівну супутницю. Та, незважаючи на всі ризики потрапити в полон у буквальному та переносному значенні, Анастейша (головна героїня) починає грати за правилами загадкового красеня.

Які саме  чоловічі риси ,полонили ії серце? Думаю, це, перш за все, якості лідера. Звичайно, на телеекранах ми бачимо ідеальний образ, та все ж таки, чому чоловіки лідери так приваблюють жінок і які саме якості можемо віднести до лідерських пропоную поговорити далі.

Які ж якості чоловіків можна віднести до лідерських?

Відповідальність і прийняття рішень

Бажання та вміння приймати рішення, а, головне, – відповідати за результат, є важливою рисою сильного чоловіка. На мою думку, саме ця психологічна характеристика робить таким яскравим образ  героя скандальної кінострічки. Він сам встановлює правила і сам “розписує ролі”. Саме таких поведінкових акцентів так часто не вистачає жінкам в чоловіках.

А, можливо, ми самі частково винні в тому, що несемо на своїх тендітних плечах вирішення проблем, конфліктів та життєвих негараздів? Адже головна героїня “50 відтінків”, а точніше ії образ, просто провокує на те, щоб взяти за неї відповідальність, захистити та встановити свої порядки у відносинах… Останнє є, на жаль, побічною ознакою поведінки деяках чоловіків. Оскільки обмеження свободи обраниці скоріше говорить про слабкі сторони сильного чоловіка. А право приймати участь у написанні спільного сценарію життя і ділитися своїм унікальним і особливим баченням світу, а, головне, бути почутою необхідно кожній жінці, про  що і піде мова далі.

Право вибору

Незважаючи на бажання бути захищеними сильним  чоловічим плечем нам, жінкам, потрібен простір для творчості. І не має значення, про що йде мова: чи про креативний підхід  до оформлення оселі, чи вдосконалення зовнішності або професійної реалізації. Ми готові творити і надихати лише тоді, коли маємо можливість розправити крила, творити, діяти, мріяти. Тому дуже важливо, щоб  коханий давав нам можливість обирати, адже лише на свідомому і обдуманому виборі партнерів можна збудувати гармонійні стосунки.

Вертаючись до “50-ти відтінків” варто сказати, що красунчик Грей майже завжди намагався  зважати на думки і емоції  коханої. Саме це право вибору, в поєднанні з яскравим лідерством, з відтінком жорсткого домінування, здатне надзвичайно сильно приваблювати прекрасну половину людства. Адже ніщо так сильно не  може впливати на жіночі мозок і серце, як поведінкові контрасти яскравих чоловіків.

Фінансова незалежність

Як би цинічно це не звучало, але  заможний чоловік в більшості випадків сприймається жінками і суспільством в цілому як лідер. Адже потреба і бажання  забезпечити себе і свою майбутню сім‘ю є цілком органічний виявом особистості лідера. Звичайно, соціальний статус головного героя “50 відтінків” дещо гіперболізований… І вашому чарівному обранцю для того, щоб у ваших очах виглядати пристойно, не обов’язково мати мільйонні рахунки у всіх банках світу. Але, тим не менш, мати бажання і шукати можливості нести основну фінансову відповідальність за себе і кохану сучасному принцу, м‘яко кажучи, бажано…

Зовнішня привабливість

Здатність затримувати на собі жіночі погляди є ознакою як зовнішньої доглянутості, так і роботи чоловіка над своїм внутрішнім світом. Блиск в очах, приємний тембр голосу, вміння спілкуватися та чітко відчувати, як поводити себе в тій чи інший ситуації, а, головне, внутрішній спокій і впевненість в собі є основними рисами психологічного портрету лідера. А якщо ці риси поєднані з тонким ароматом якісних парфумів та спортивним торсом… Дівчата – обережно, ризикуєте втратити голову!

Так само, як це було з головною героїнею фільму, оскільки всі з перелічених зовнішніх і внутрішніх ознак були притаманні красунчику мільйонеру. Зважаючи, що чоловіки люблять очима, а жінки – вухами, думаю, жіноче сприйняття протилежної статі має набагато більше чинників впливу, як, по суті, і чоловіче…

Ми, жінки, мріємо бачити поряд сильного, яскравого, розумного -справжнього лідера. Та, можливо, такі якості може при бажанні відкрити в собі кожен? А лідером все-таки не народжуються, а стають? І реалізацію нашого жіночого бажання бути з мега-сильним і  привабливим, можна задовольнити не лише пошуком ідеального чоловіка, а й роботою над тими стосунками, які вже є у вашому житті або почнуться незабаром. Шановні чоловіки, в кожному з вас живе Лев, сильний і красивий підкорювач, і лише робота над собою допоможе Вам розкрити цей потенціал.

Наше життя наповнене яскравими хвилинами, парадоксами відчуттів смутку і радості, закоханості та розчарувань і, можливо, ця протидія і є еліксиром гармонійного поєднання митей реальності кожного. Але жіноча слабкість і чоловіча сила – мабуть, один з найпрекрасніших парадоксів буття…

 

Автор статті Анастасія Поваленна – психолог, тренер, медіа-експерт з психологічних питань

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top