Головна / Розмова з зірками / Ми пам’ятаємо. Андрій Кузьменко: «Поки війна йде, я нічого не хочу!»

Ми пам’ятаємо. Андрій Кузьменко: «Поки війна йде, я нічого не хочу!»

unnamedТак, не має з нами вже веселого прямолінійного Андрія! На превеликий жаль – немає. Страшна трагедія скувала народ український 2 лютого, в понеділок зранку. Окрім всіх негараздів, які спіткали українців за цей час, Україна ще й втратила справжнього патріота, щирого душею та серцем. І щоб не говорили про Кузьму, про його неврівноважений і дикий характер, то напевне «дикий» він був не для всіх! Для обраних, яких зневажав так відкрито.

Розумію, що вже не актуально і можливо непотрібно, але маю невеличке звернення до радіостанцій та телеканалів: «Чому після смерті Андрія Кузьменка, його пісні цілодобово крутяться на радіо та телебаченні? Чому?! Ні, я не в тому смислі, що проти, я веду до того, чому не крутили ви його хіти при житті? Як говорив Кузьма «не формат» та «занадто велика корупція щоби туди пхатися». Навіщо крутити тепер? Ви ж не візьмете з нього вже шалені гроші та й формат вам раптово підійшов. Як згадував Андрій: «Я не маю на увазі західноукраїнські станції та телеканали, я маю на увазі особливо Київ. Там все підібрали під себе олігархи».

Під час гастролей у Тернополі, ми поспілкувалися з Андрієм, і зараз, я вирішила подати вам, дорогі читачі, те інтерв’ю, яке б не опублікувало жодне видання. Можливо це комусь і не сподобається, то ж прошу вибачення наперед, але мені щиро хочеться, щоб люди прочитали його розмову таку, якою вона була, без корекцій, без редагування та переробок. Пам’ятаймо Андрія Кузьменка таким яким він був, він цього би дуже хотів! Розмова відбулася на 25 річницю існування гурту «Скрябін». Тернопіль Андрій дуже любив, в нього тут безліч друзів і знайомих, він був закоханий в наше місто і людей.

unnamed (1)

- Андрію, коли легше було стартувати у шоу-бізнесі, 25 років тому назад чи сьогодні?

- Однозначно, що тоді. По-перше, сьогодні, дуже велика конкуренція, а по-друге, тепер без грошей нікуди «не всунешся». А в минулому , виконавцю українських пісень були відкриті двері повсюди. Нас поважали. Радіостанції «з руками і ногами» рвалися за українськими виконавцями. А тепер навіть такий «старий гриб» як я не може собі дозволити понести пісню на ротацію на радіо, тому що не беруть. Я не говорю про західноукраїнські станції – Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ, я маю на увазі Київ, звісно, окрім Gala і LUX FM.

- Якими проектами займаєтеся на сьогоднішній день? «Дзідзьо» і «Поющіє труси» – ваші проекти?

- «Дзідзьо» то не мій проект. Я просто познайомив його з потрібними людьми :) А «труси» то наше :) В Україні вони мало де виступають, здебільшого в Казахстані. Тому що наш народ не любить таких різких сатиричних висловлювань і трохи оголеного тіла. І наші люди відразу це приміряють на себе.

- Ви також і є телеведучим та ведучим. До ролі ведучого ви готуєтеся чи це імпровізація?

- Імпровізую звичайно! Який з мене телеведучий?! Та я і не співак! В мене ж голосу нема, якихось там 1,5 октави, то вже під обставини пишу пісню і щось там стараюся витягнути :) От в Олі Полякової – то це голос! Вона 4 октави тягне. То шо Оля «шльопки шльопає» то таке, а талант і професіоналізм у неї хоть куди. Тож я і не ведучий, так, щось собі скачу перед камерою, а людям це подобається :)

unnamed (2)

- Чула, що кліпи свої ви не запускаєте на телебачення через їх надвелику комерційність. Це правда чи чутки?

- Всьо ти правильно кажеш. Так, це правда, я просто не бачу змісту платити шалені кошти в нікуди. І тому інтернет мене виручає  Інтернет, то кльова штука. От дивись, на Ютубі можна бачити скільки людей переглянути твоє відео, наприклад, кліп «Країна – руїна» за дуже короткий час отримав 500 тис переглядів, і це кліп, який я зняв за 4 години по дорозі між Івано-Франківськом, Тернополем і Луцьком. Розумієш? А от зняли професійний матеріал «Остання сигарета» – і там 20 тис переглядів.

- Що плануєте найближчим часом, можливо запис нової платівки чи зйомку нового кліпу або ж реалізацію якогось проекту?

- Ти знаєш, поки війна йде, я нічого не хочу. Навіть думали концерти відмінити.

- Який у вас характер? Чому запитую, бо дехто з колишніх учасників вашого гурту називає вас тираном.

- О, то я знаю про кого ти говориш :) Про Андрія Підлужного.

- Так.

- Знаєш, у вокалі я не знаю сильнішого, ніж він. А щодо тирана, то він правий. Колись я був «тряпкою», через це і розпався мій попередній склад гурту, тому що я не міг дати їм ради і вважав, що краще їх розігнати, ніж чогось навчити. А згодом зрозумів, що потрібно мати в житті чітку позицію. Тиранія, то річ позитивна, в нашій країні теж не вистачає людини «на верху» з чіткою життєвою позицією. Тому що демократія, то не для не нас. Якщо тобі в кіно одне «мурло» світить телефоном в очі, знімає то кіно, потім починає говорити з кимось по телефону посеред сеансу і ніхто йому нічого не говорить, бо бояться дістати в ніс і весь зал терпить через одного «мудака». То є не нормально. По-моєму має стояти такий собі жандарм, як слон, з великим молотком або з тріпачкою і тільки як хтось затриндів – відразу по писку. Ти б побачила, що тоді був би порядок.

- Скільки разів змінювався склад гурту «Скрябін»?

- Один раз. Я тих вигнав, а нові набиралися протягом року. І вже 12 років їздимо в одному автобусі. Я по запаху кожного в темноті можу знайти :) unnamed

- Який глядач за кордоном?

- Наш! Ми за кордоном нікому не потрібні.

- Чим займаєтеся у вільний від роботи час?

- А я люблю коли в мене його немає. Я собі відкрив зараз радіо в інтернеті, називається «Радіо срака», на якому грає вся моя улюблена музика. А ще там є кумедні цікаві реклами  Ти не чула?! От, наприклад, «спонсором «радіо-срака» виступає тернопільська птахофабрика «Пєтушиий грип»», або, « нічні прогулянки по Личаківському цвинтарі від туристичної агенції «Жим-Жим»», круто, правда? :) Ось так, аби люди могли посміятися :)

- Які у вас життєві цінності: любов, дружба, чесність, терпіння?..

- Ні, я вважаю, що головне не «гамнити» тим хто є біля тебе. Бо якшо ти сам не можеш зробити щось позитивне, то не заважай то робити іншому.

- Чому запитала про цінності, тому що вважаю, що ви один з небагатьох хто не загубив себе в атмосфері сучасного шоу-бізнесу. Кого з артистів ви б включили у цей список?

- А я не в шоу-бізнесі. А щодо інших, то той же Дорн, я би сказав він себе знайшов після того як загубив. Нещодавно з ним зустрічався, дуже позитивна і класна людина. Ірка Біличка, вона мені завжди імпонувала. Вона – велич українського народу, всі знали з ким, де і коли :)

- З ким плануєте заспівати в дуеті?

- Тоді ліпше не планувати. От з Біличкою не планував і як класно вийшло. А з Могилевською планував, і що? Потім пережити це не міг.

- І на завершення нашої розмови, побажання від Андрія Кузьменка для читачів CITY LIFE…

- Я би не хтів навіть нічого бажати. Враховуючи те, що на дворі зараз війна і гинуть молоді пацани. Ця війна нагадує мені великий фарс, місять там болото, заробляючи «бабки», «крошать» там людей, ліпших людей українських. По-моєму ця влада гірша, попередніх разом узятих. Треба взяти автомат і всіх їх розстріляти. Я такі речі не раз виговорюю на концертах, що кожного разу думаю, що зараз прийдуть до мене з наручниками. Але я поняв, що особисто я їм не страшний :)

Андрію, пам’ятаємо тебе таким яким ти був. Ти один з тих хто завжди мав власну думку, і ти ніколи не боявся сказати правду, правду, яку бояться всі. Ти кращий з кращих. Тепер ти поруч з Богом, бо таких як ти в пекло не пускають, там таких бояться. Дякуємо за твою творчість, за чесність і людяність.

Мар’яна Балабан

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top