Головна / TOP / Дизайн кухні. Стилі дизайну інтер’єрів кухні

Дизайн кухні. Стилі дизайну інтер’єрів кухні

12738402421104947393[1]Кухня – місце в будинку, де людина проводить чималу частину свого часу, тому стилю її оформлення варто приділити особливу увагу. Це приміщення має бути функціональним та зручним, затишним та практичним. На сьогодні існує багато стилів оформлення інтер’єру кухні. Розглянемо найпопулярніші з них.

КЛАСИКА

Переваги кухні в класичному стилі в тому, що вона ніколи не виходить з моди, і через свою стриманість та ненав’язливість піддається тривалому використанню. Така кухня відрізняється функціональністю та надійністю. Оскільки оформлення кухні в класичному стилі має на увазі продуманість усіх деталей інтер’єру і дозволяє раціонально організувати приміщення. Меблі кухні виконуються з натурального дерева твердих та м’яких порід. Якщо на меблі впливатимуть великі навантаження, то вона має бути виготовлена з дерева твердої породи (дуб, ясен, клен, граб, бук і так далі.

Що стосується кольорової гамми меблів для кухні в класичному стилі, то вона може бути світлою (частіше бежеві відтінки) або оформленою в коричневих тонах (горіх, вишня), можливі варіанти оформлення кухні в чорному кольорі. Оббивка меблів однотонна або з непомітним малюнком. Головне – вибирати кухонний гарнітур без великої кількості різьблення, «історичних» обробок, масивних карнизів та іншого декору. Цим Ви позбавитеся від «зашумленості» без того маленького приміщення. Також потурбуйтеся про світлу кольорову гамму меблів, яка зорово збільшить приміщення, і про наявність ніш і матового скла.

КАНТРІ

Дизайн кухні в стиль кантрі на сьогодні є дуже популярний, і широко застосовується в дизайні інтер’єрів усіх приміщень. Як відомо, кантрі – це сільський стиль. Він схожий з класичним стилем в тому, що також використовує натуральні матеріали та відтінки. Також можуть застосовуватися плетені меблі. Техніка по максимуму маскується під загальну кольорову гамму, тобто не виділяється в інтер’єрі.

Меблі для кухні часто підбираються з «ефектом старіння». Для цього на деталі меблів роблять патину (нерівномірний колір). Така річ здаватиметься витертою від часу. Ручки, петлі найчастіше виконуються з жовтих металів. Часто «дерев’яний» інтер’єр доповнюється каменем, мармуром. Для дизайну кухні цього стилю застосовуються льняні завіски, клаптеві килимки, різноманітність глиняного та дерев’яного посуду. Єдиний великий мінус кухні в стилі кантрі – її масивність, через що вона вимагає багато простору.

ХАЙ-ТЕК

На відміну від стилю кантрі та класичного стилю хай-тек використовує у великій кількості скло і метал. Сучасна техніка – головний атрибут кухні в стилі хай-тек. Цей стиль не нав’язливий через використання чітких прямих ліній, ідеальних пропорцій в інтер’єрі. Але через «перегони» за новітніми технологіями на стиль хай-тек дуже схильний вплив моди, і, відповідно вимагає чималих фінансових витрат. Кухня в стилі хай-тек має кольорові обмеження – це один домінуючий колір і контрастний йому, наприклад, сірий, чорний, сталевий та червоний, жовтий, зелений, синій.

ПРОВАНС

Стиль прованс в інтер’єрі кухні сьогодні набув популярності. Цей стиль, як ніякий інший створює атмосферу затишку та тепла. Дизайн кухні в цей стиль відрізняє світла кольорова гамма; витончені, світлі меблі та підлога; велика кількість рослин, невагомі завіски, квіткові візерунки, шиття та фарфоровий або глиняний декор. Столи, стільці, шафки виконуються з дерева з додаваннями скла та металу. У кухні стилю прованс якнайкраще поєднуються ергономічність, компактність, в той же час за елегантність та витонченість.

АРТ ДЕКО

Арт деко є найбільш дорогим стилем в дизайні інтер’єру кухні. Для обробки меблів використовуються дорогі матеріали, такі як напівкоштовні камені, мармур, слонова кістка, шкіра акули, крокодила і так далі. Інтер’єр кухні в стилі арт деко зазвичай багатий візерунками, фігурами і конструктивними деталями (стільниці, барні стійки, раковини, столи, підвіконня) з цінних металів та штучного каменю як прикрас. Речі з цих матеріалів дуже довговічні. Тому відмінною рисою кухні в арт деко стилі є не лише розкіш, але і функціональність. Кольрова гамма кухні дуже насичена. Тут застосовуються золотою, пурпурний, оксамитово-червоний, білий, синій кольори.

МОДЕРН

Стиль модерн відрізняється тим, що в ньому відсутні зайві дрібниці. Цей стиль також зручний і практичний для інтер’єру кухні. Побутова техніка зазвичай вбудована. Кольорова гамма може бути різноманітною, але з гармонійно підібраними кольорами. Освітленню приділяється особлива увага. Зазвичай використовують точкове світло або вбудовані світильники. Освітлення оформляють так, що воно може міняти кольорову гамму кухонного гарнітура, що робить кухню дуже затишною та комфортною.

МІНІМАЛІЗМ

Кухня в стилі мінімалізм – це відсутність декору, ясність і чіткість ліній, правильні геометричні форми, відсутність зайвих деталей, монохромність кольорової гамми. У інтер’єрі такої кухні дуже важлива велика кількість світла для створення ефекту «безмежного» простори. Усі поверхні мають бути ідеально рівними і блискучими. Функціональність, міцність, краса – ось візитка кухні в стилі мінімалізм.

ЕТНО

Дуже популярним в оформленні інтер’єру кухні стиль етно. Він є віддзеркаленням культури і життєвих устроїв одного з народів. Найбільш популярними є такі напрями стилю етно в оформленні кухні: японський та китайський стилі, скандинавський, індійський, марокканський, європейський. Залежно від вибору напряму стилю міняється кольорова гамма, матеріали та організація приміщення.

Наприклад, марокканський та індійський стиль відрізняються яскравими та соковитими кольорами інтер’єру кухні і великою кількістю прикрас. В той же час японський та китайський стилі тяжіють до мінімалістських тенденцій. Англійський стиль відрізнятиметься суворістю, темною кольоровою гаммою і наявністю меблів «під старовину». Скандинавський стиль кухні навпаки зажадає світлих меблів, білої підлоги.

ЕКЛЕКТИКА

Такий стиль в інтер’єрі кухні відрізняється перевантаженістю декоративних елементів та насиченістю кольорової гамми. Також для нього характерні пластичні форми поверхонь, а також їх м’якість та зручність. Еклектика – це комбінація двох-трьох стилів, об’єднаних кольоровою гаммою, текстурами та архітектурою приміщення.

На завершення відмітимо, що чим неординарніша та експресивніша кухня, тим швидше вона може втратити свою актуальність. Якщо Ви не плануєте частих оновлень та переробок кухні – зупинитеся на спокійніших стилях (класичному, хай-тек, кантрі, модерн, мінімалізм). Кольорову гамму дизайну кухні підбирайте залежно від того, що Ви бажаєте отримати від кухні – розслаблення, або ж, навпаки, додаткову енергію. Якщо планування житла таке, що кухня розташована на менш освітленій стороні, використовуйте світлу кольорову гамму. Блакитний і зелений кольори використовуйте, якщо на кухні буває дуже жарко. Якщо Ви плануєте користуватися кухнею досить довго, то відмовтеся від строкатої і занадто насиченої кольорової гамми.

http://ibud.ua/ua/statya/dizayn-kukhni-stili-dizayna-intererov-kukhni-3494

1 коментар

  1. Магазинів меблів є дуже багато, але не всі роблять якісно… Мені моя подруга порекомендувала виробника New Art. В них я замовили кухонні меблі. Зробили справді якісно і швидко. Ще мені сподобалося що в них на сайті є багато інформації як правильно оформляти кімнати. І каталог меблів із зазначеними цінами!

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top