Головна / Дизайн. Інтер’єр / Вчені довели доцільність рішення короля Артура

Вчені довели доцільність рішення короля Артура

stilКруглий стілВи ніколи не задумувались над тим, чому на конференціях та сімпозіумах зазвичай використовують круглі або овальні столи? Так повелося ще з часів короля Артура, який теж збирав своїх лицарів за столом у формі кола. Нещодадно вчені здивували світ своїм цікавим дослідженням: люди, що збираються за круглим столом, відчувають себе більше впевнено та не схильні до сварок. Звичайний же прямокутний стіл провокує людей, змушує кожного відстоювати власну думку, а не йти на компроміси.

Канадські вчені провели експеримент, під час якого добровольців поділили на групи та розсадили за столи різної геометричної форми. Під час досліду усім були показані одні й ті самі рекламні відеоролики. Виявилось, що люди, що сиділи за столами, що мають кути, були більше зацікавлені роликами про незалежних особистостей. Ті ж, хто сидів за овальними надавали перевагу сюжетам про сім’ю, друзів, кохання.

Цікаво, що не тільки форма столу може вплинути на відчуття людини. Крісла та стільці, що мають різну геометричну форму, також пробуджують досить суперечливі емоції. Та, звісно ж, не варто забувати й про матеріал обивки — у м’якому кріслі людина почуватиме себе більше безпечно, ніж на твердому стільці. Автори дослідження запевняють, що результати є реальними та цю теорію сміливо можна використовувати, оформлюючи ресторани, отелі, транспорті та інші місця.

Джерело: http://cikave.org.ua/

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top