Головна / Новини / У Тернополі презентували виставку «Верхній Серет»

У Тернополі презентували виставку «Верхній Серет»

DSC_7856

Громадська організація «Європейська галицька асамблея», вшановуючи пам’ять загиблих у Великій війні, представила громадськості фотовиставку за результатами пленеру «Верхній Серет». Презентація відбулася в тернопільській пивній ресторації «Ковчег» 11-го листопада — в день поминання загиблих у Великій війні.
Під час пленеру, який організувала «Європейська галицька асамблея», тернопільські фотографи побували в селах Плотича, Чернехів, Мильно, Глядки та зафіксували оборонні споруди Великої війни. Свої світлини репрезентували фотографи Тарас Хлібович, Влад Кравчук, Віра Милян-Монастирська, Віталій Грех, Олександр Попов.
— Це знакові місця для вивчення історії краю із проекцією на світові події. Адже всі ключові події Великої відбувалися на Галичині. У сімнадцятому році про Тернопіль писали всі провідні газети, зокрема, про наступ Керенського. При штабі Південно-Західного фронту в Тернополі були акредитовані журналісти всіх провідних світових телеграфних агентств. Було б добре, якби про такі місця, де досі збереглися свідчення про події Великої війни, знали люди. Крім того, що ці місця можна було б використати для проведення екскурсій для школярів, варто було б використати їх туристичний потенціал, користь від того мали б сільські громади, — переконаний історик Сергій Ткачов.
- Завдячуючи участі у фотопленері, я ще раз переконалась, що люблю цю землю. На жаль, Галичина була і залишається буферною зоною між двома світами. Проте, сподіваюсь, оборонні споруди Першої світової слугуватимуть лише як нагадування про минувшину. Війна не пасує Галичині, це – моветон, — зауважує Віра Милян-Монастирська.
— Перше, чим був цікавий пленер, самим фактом поїздки по закапелках області, бо ми, по суті, мало знаємо про свій край. Друге, історичний аспект, побачити артефакти минулої війни це завжди цікаво. І третє — це все було «заточено» під фотографування. Люблю такі тури, коли на першому місці є можливість фотографувати, — зазначає Тарас Хлібович.
Невдовзі, виставка помандрує Галичиною, — її покажуть у Львові, Івано-Франківську, та на фестивалі культури прикордоння «Фольковисько» (хутір Гораєць, Польща).10700492_10204814598906650_3133720823308827580_o10431138_10204814630667444_2336796904669515721_o DSC_7891 DSC_7858 DSC_7856

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top