Головна / TOP / Не бійтесь зробити свою книгу вільною!

Не бійтесь зробити свою книгу вільною!

utXamPlDqJk

“Не бійтесь зробити свою книгу вільною” – закликають тернопільських книгоманів у спільноті “Вільна книжка”.

Не так давно в Тернополі започаткували “Буккроссинг”.  Позичити, обмінятися чи просто віддати книгу відтепер можна і  у нашому місті. Така собі культурна ідея належить тернополянину Петру Ваховському.

Буккроссинг (англ. bookcrossing) – громадський рух, що діє за принципом соціальних мереж. Це – процес “визволення” книг. Людина, прочитавши книгу, залишає (“звільняє”) її у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро, але найчастіше – полиця у книгарні чи бібліотеці) для того, щоб інша людина могла цю книгу знайти та прочитати і своєю чергою повторити процес. Спостереження за “подорожжю” книги здійснюється через спеціальні сайти в Інтернеті.

- У нашому місті діє такий собі інтернет-буккроссинг, – розповідає Петро, –  Зараз культура читання набирає все більшої, нової популярності, завдання “Вільної книжки” – пришвидшити та сприяти цьому процесу. Долучившись до нашої спільноти  у ВК, можна не лише поділитись книгою, але й знайти улюблене видання зовсім безкоштовно. Ця, відносно нова, течія створена у травні 2002 року за ідеєю спеціаліста з інтернет-технологій Рона Хорнбекера. Бажання створити  таку спільноту у нашому місті  виникло спонтанно. Побачивши схожі групи  у Львові, Києві, вирішив, що в Тернополя має бути своя. Головна ідея буккроссингу – не позбутися нудної книжки, а поділитися чимось дійсно цікавим. Чи обмінюються книгами тернополяни? Так!  Буквально за 5 днів у “Вільній книжці” вже було понад 300 підписників, зараз кількість сягає 600. Відслідкувати та скласти якусь статистику обміну важко, адже дехто домовляється по телефону чи в приватних повідомленнях. Єдине прохання до учасників спільноти – залишати під постом книги її статус. Буває, що люди домовляються, але до обміну так не доходить. До спільноти “Вільна книжка” можуть долучитись усі книголюби та просто читачі.

До слова, в Україні діє сайт українського буккросингу, до якого уже долучилось 21 місто. На сьогодні у переліку “вільними” є 1020 книг. Загалом, зареєстровано 1468 видань, 569 з яких знайшли нових власників.

 

Не бійтесь зробити свою книгу ВІЛЬНОЮ :)

Оксана Ратушняк

На Валовій

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top