Головна / TOP / На Театральному майдані розмістять полотно з вишитими іменами загиблих від СНІДУ

На Театральному майдані розмістять полотно з вишитими іменами загиблих від СНІДУ

квилт1Щорічно в третю неділю травня вся планета відзначає Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу. В цей час, Україна згадає тих, кого вже немає сьогодні.

 Саме тому, в пам’ятний день ТОЦСССДМ, приєднуючись до Міжнародного руху «Імена», ініціює проведення акції і у Тернополі.

Як повідомляють організатори, 18 травня, у неділю, протягом 12.00 – 14.00 години Театральний майдан нашого міста буде вкритий  «Квілтом»  -  полотно, на якому вишиті імена жителів Тернопільщини, що померли від СНІДу протягом останніх років. У нашій області з 1987 року офіційно зареєстровано 84 особи, які померли від чуми ХХІ століття.

На акції заплановано  також запалення свічок, запускання в небо повітряних ліхтариків, трансляція відео – роликів присвячених ВІЛ/СНІДу на вуличних екранах та екранах маршрутних транспортів.

Міжнародний рух «Імена» зародився у 1987 році в США. Активіст Клів Джонс для того щоб виразити біль втрати та обурення бездіяльністю влади, зшив полотно (КВІЛТ) в пам’ять про друга, який помер від СНІДу. Його скорбота була настільки великою, що він щодня вкривався цією ковдрою, яка нагадувала йому про близьку йому людину, яка так начебто була поряд.  Сьогодні ця ініціатива  поширилась по всьому світу. Міжнародний СНІД-меморіал «КВІЛТ», що нараховує 5 683 секції пам’ятних полотен, на яких можна побачити 82 тисячі імен людей, які померли від СНІДу, став головним символом руху «Імена».

На Валовій

 

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top