Головна / TOP / Як стати народним депутатом знають в драматичному театрі

Як стати народним депутатом знають в драматичному театрі

10322508mТеатр, кажуть, – древній вид мистецтва, античний спомин про старовину, що прийшла до нас крізь нетрі віків. Воно таки так, нічого заперечити – і древній театр, і античний, і спомином назвати його не гріх (в хорошому розумінні цього слова, звісно). Та буває іноді так, що проголошують актори з театральної сцени настільки злободенні істини – аж холодок спиною пробігається. Власне, такою от актуальною (особливо для нашої країни і в наш неспокійний постреволюційний передвиборчий час) є прем’єрна вистава Тернопільського драматичного театру з багатообіцяючою назвою «Народний депутат».  Тут слід уточнити – назва насправді не обіцяє так багато, як-то вміють справжні народні депутати, але ж в цьому й полягає суть – ну хто ж іще може так професійно сіяти солодку брехню, як не депутати? Тим паче народні… За обіцянки все-таки платити не потрібно. А якщо й потрібно, то пізніше все окупиться, як мандат до кишені надійно ляже.

Ось так коротко й можна охарактеризувати спектакль про відчайдушні намагання двох кандидатів вибороти місце народного депутата у столиці. Особливого напруження й постійної інтриги додає ще й та обставина, що політичні суперники мають незабаром породичатися – представник опозиції адвокат Івковіч, роль якого виконує заслужений артист України Олександр Папуша, сватається до дочки Аврема Прокіча – представника уряду.

Заслужений артист України Іван Ляховський переконливо втілює образ недалекого, трохи самовпевненого, меркантильного і, головне, – страшенно зацікавленого темою виборів власника крамниці Прокіча, який готовий пожертвувати усім заради того, щоб стати народним депутатом.

Врешті передвиборча кампанія Аврема доходить до абсурду – він за порадою афериста Срети (актор Сергій Бачик) використовує нечесні методи, аби облити брудом свого опонента, викидає силу-силенну грошей, щоб оплатити випивку для «цвіту нації» – себто тим містянам, які погодились віддати свій голос за Прокіча, отримавши натомість від нього щедрі частування.

Окрім теми людського безчестя в питаннях досягнення влади, вистава зачіпає й проблему родинної відданості – опинившись в умовах вибору, за кого голосувати, дочка Прокіча Даніца (роль виконують актриси Алла Кулішевська та Олена Складан), підтримує свого нареченого Івковіча. Навіть більше – дівчина переконує голосувати за опозицію дворецького (Олег Кирилів) й свого дядька Спіру (заслужений артист України Сергій Андрушко), який марить ідеєю отримати крісло мера і тому довго вагається, за кого вигідніше проголосувати. Даніца сперечається про вибори з матір’ю Павкою (актриси Ірина Складан та Світлана Бевз), яка, звісно, стоїть на стороні чоловіка. А наостанок дочка підставляє Прокіча, підсовуючи йому промову, де вказані палкі гасла проти уряду.

Скомпрометований Прокіч у фіналі залишається ні з чим – перемогу в перегонах за мандат здобуває його зять – адвокат Івковіч. Та бути тестем  депутата – теж непогана доля, робить висновок Аврем уже майже за опущеними кулісами.

Комедійна п’єса «Народний депутат», автором якої є сербський драматург Бранислав Нушич, була створена більше ста років тому, проте й досі не втратила своєї актуальності. Світ зовсім не змінився, а особливо світ політичний – все ті ж поняття, все ті ж проблеми, і все ті ж методи їх вирішення. Тому й сприймають «на ура» новий спектакль тернопільські театрали – завжди легше збагнути те, що знайоме. Нема що й казати, про політичні баталії перед виборами українці добре знають з власного багатого і не зовсім вдалого досвіду.

Та повертаючись від політики до мистецтва, варто додати, що «Народний депутат» – чудова робота режисера-постановника В’ячеслава Жили, виразна сценографія та костюми від львів’янина Мар’яна Савицького і яскраве музичне та хореографічне оформлення Сергія Чикалова й Анатолія Гончарика.  Тернопільський театр зумів створити неповторну атмосферу реальності, яку підживили ще низкою приємних неочікуваностей, що захоплюють глядача ще до третього дзвінка.

Коротко підсумовуючи, – переглянути комедійну виставу про народного депутата варто. Хоча б задля хорошого настрою і просвітлення розуму й мудрості. Все ж таки і на нас незабаром чекають вибори…

Для усіх, хто не встиг переглянути прем’єру комедії “Народний депутат”, тернопільські театрали зіграють 6 квітня, у неділю.

Алла Сердюк

На Валовій

1 коментар

  1. Рекомендую. Дуже цікаво.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top