Головна / Огляд ЗМІ / Вода у Тернополі подорожчала

Вода у Тернополі подорожчала

41558Із березня КП “Тернопільводоканал” запровадило зміни. Тепер у квитанції цьго підприємства споживачі можуть побачити два нові рядки.

Один додатковий рядок у квитанції – абонентське обслуговування вартістю 1,59 грн. Другий додатковий рядок – аварійне обслуговування ціною у 1,84 грн.

Отож споживачам тепер щомісяця, окрім самого рахунку за воду, доведеться додатково доплачувати 3,43 грн.

- Наше підприємство було змушене піти на такий крок, – каже директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма. – Причиною стали відповідні постанови та розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. У них йдеться, що ведення абонентських рахунків, контроль за квартирними лічильниками, виставляння рахунків і організація отримання плати із абонентів, що називається абонентським обслуговуванням, а також аварійне обслуговування, куди входять ліквідації проривів чи забою каналізації у квартирних помешканнях, тепер вважають додатковими послугами. Тож їх не можна включати у тариф за воду.

Тому водоканал провів відповідні розрахунки і визначив вартість додаткових послуг. Абонентське обслуговування для мешканців багатоквартирних будинків коштуватиме 1 гривню 59 копійок, аварійне обслуговування – 1 гривню і 84 копійки. Разом – 3 гривні 43 копійки.

Така сплата – щомісячна, на одного абонента, тобто для мешканців однієї квартири.

Ці додаткові послуги винесли із урахування в тарифах, а самі тарифи якими були, такими і залишилися.

- Станом на 1 січня затверджена в нас собівартість послуги, яка разом із ПДВ становить 7 гривень 37 копійок. – пояснює Володимир Кузьма. – Це той тариф, який зараз діє для юридичних осіб і для бюджетних організацій. Але для населення продаємо воду по 5,48, порівняйте – 7,37 і 5,48. Це означає, що населення отримує послугу за тарифом, який не дотягує до рівня собівартості. Цю різницю раніше відшкодовувала держава. Тепер абонентське й аварійне обслуговування під це відшкодування не підпадає.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top