Головна / Огляд ЗМІ / Українську символіку корвету “Тернопіль” передали до музею

Українську символіку корвету “Тернопіль” передали до музею

P1170144Всім добре відомо, що ввечері 4 квітня тернополяни приймали своїх героїв-моряків. Які служили на корветі «Тернопіль». Вчора, 6 квітня, помічник командира корвету «Тернопіль» Олексій Кирилов зустрівся із головою Тернопільської обласної адміністрації Олегом Сиротюком, для того щоб розповісти, про все накипівше за час блокади.

«Дуже приємно, що на границі нас зустріла адміністрація Тернополя. Наші моряки дуже вдячні, що в такий складний період часу їх не залишили. Ми напевне єдиний корабель, який був оточений такою турботою. Адже корвет “Тернопіль” це не кусок металу, це єдине ціле зі своїм екіпажем. Для більшості моряків, корабель є повноцінним домом, адже після роботи вони залишалися на ньому, а ранком знову приступали до роботи». – зізнається Олексі Кирилов.

Тернопільщина справді була рада вітати своїх героїв. Більшість з яких не зважаючи на те, що на протязі довгого часу служили на корветі «Тернопіль», ще жодного разу не буди в нашому місті і не бачили нашого «моря».

«Кожен з нас, всім серцем вболівали за команду корвету і сам корабель. – зазначив голова облдержадміністрації. – Адже ми всі розуміємо, що це ціла історія з своїми людьми. Нажаль зараз частина кожного тернополянина знаходиться під окупацією. В цей складний період часу кожна людина і дитина переживала, що воно буде далі з кораблем. Навіть школярі, які спостерігали за подіями, зображали корвет «Тернопіль» у своїх малюнках. Мені приємно що зараз ви тут. Ми зробимо все для того, щоб ви відчували себе як вдома. Раді бачити що офіцерська честь і офіцерський дух в вас досі зберігається».

Далі зустріч перемістилася у стіни Тернопільської міської ради. Там вже зібралися всі герої, які прибули до Тернополя. А саме 42 моряки, двоє яких прибули разом із дружинами та дітьми. Решта військових і командир судна залишилися в Севастополі чекати подальших вказівок керівництва.

Помічник командира не зважаючи на таку невідомість попросив дати час команді для відпочинку. Адже вони на протязі 26 днів перебував у великий психологічній напрузі. Саме стільки часу тривала блокада корабля. Далі 2 тижні всі були розкидані по різним квартирам, але моральний стан все рівно залишився дуже низьким.

Наразі для моряків надалі всі умови у санаторії «Медобори». Проте в них є і певні проблеми. Ще будучи у Севастополі, всім заблокували карточки ПриватБанку, куди і надходила їхня заробітна плата. Готівку і до сьогодні ніхто зняти не може. У проблемі пообіцяли розібратись вже завтра.

Так, чекаючи наказів про передислокацію в Одесу для прийняття корвету «Тернопіль» з окупації моряки віддали прапор і герб, який на протязі всього часу висів на корветі з надією, що в найблищому часі вони зможуть все забрати назад.

Всі почесті, сподіваємось що короткочасно, зберігатимуть у музеї. Також до колекції моряки передати горловину пляшки з-під шампанського, яку розбили коли корабель вперше встав на воду.

Джерело: Свобода

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top