Головна / Огляд ЗМІ / У Тернополі відзначили «Свято сім’ї в очікуванні дитини»

У Тернополі відзначили «Свято сім’ї в очікуванні дитини»

IMG_7479На Благовіщення у Тернополі відбулося «Свято сім’ї в очікуванні дитини». Його започаткували чотири роки тому з ініціативи молодіжної греко-католицької громади. Це велике сімейне дійство вже стало традиційним, а наше місто – єдине в Україні, де його святкують. Під час приготувань до заходу відбулися тематичні конференції, проведено інформаційно-просвітницьку роботу з питань здоров’я вагітних, материнства, батьківства та запобігання непланової вагітності. Такі заходи, переконують організатори, сприятимуть шанобливому ставленню до вагітності, збільшенню народжуваності та зменшенню кількості абортів. Це також покращить психологічне здоров’я малюків.
У день свята до міського пологового будинку завітав секретар міської ради Ігор Турський, начальник міського управління охорони здоров’я Ростислав Левчук, головний лікар другої міської лікарні Віктор Кміта та отець Зеновій. Гості привітали вагітних жінок, вручили їм квіти та подарунки, разом помолилася за здоров’я. Священик вручив майбутнім матерям збірник молитов. За словами секретаря ради, свято сім’ї на Благовіщення повинно мати особливе значення в пошануванні життя матері та кожної дитини, яка народжується.
«Сьогодні ми згадуємо усі цінності, які є у нашому житті, і найперше – це матері, які супроводжують нас упродовж всього життя. Очікування дитини дозволяє сім’ї разом взяти участь у подоланні перешкод, через які проходить їхня дитина і вони самі. Очікування дитини для кожної сім’ї – це випробування. Я вважаю, що це свято повинні відзначати на всеукраїнському рівні, тому наша міська рада виступить ініціатором такої ідеї», – зазначив Ігор Турський.
Також керівники медичної галузі розповіли про свої досягнення та поділилися планами на майбутнє.
«Сім’я – це головний наріжний камінчик нашого суспільства. Народження дитини – це нове життя, новий період у сім’ї, суспільстві та державі. Тому ми приділяємо надзвичайно високу увагу жінкам, сім’ям, які очікують дітей. Незважаючи на те, що держава упродовж останніх років не виділяє коштів на розвиток цього напрямку медицини, міська рада постійно вкладає гроші у розвиток акушерства, гінекології, материнства, дитинства.
За останній рік було придбано апарат за 200 тисяч гривень, а також різного медичного обладнання на 100 тисяч гривень. Тобто минулого року і у першому кварталі поточного року уже вкладено 300 тисяч гривень для придбання медичної апаратури для полового будинку лікарні №2. Ми маємо у місті позитивний природній приріст, у нас більше народжується дітей, ніж помирає. Так, минулого року у нас народилося на 400 діточок більше, ніж позаминулого. Сьогодні ми думаємо про створення перинатального центру другого рівня на базі існуючого відділення», – зазначив начальник управління охорони здоров’я міської ради Ростислав Левчук.

Джерело: www.rada.te.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top