Головна / Огляд ЗМІ / У Тернополі може з’явитись новий мікрорайон

У Тернополі може з’явитись новий мікрорайон

mQxHVnPQ_hcПроектними пропозиціями розроблено планувальну концепцію мікрорайону багатоповерхової житлової забудови «Дачний».

Про це пише Урбаністика Тернополя.

Замовник – Садівниче товариство робітників і службовців Тернопільського відділення Львівської залізниці «Ювілейне». Голова правління – Сікора І. П.

Виконавець – Державний інститут проектування міст «Містопроект» (м. Львів). Головний архітектор проекту – Столяров Ю.М. Архітектор – Малиновська О.Г.

Розробка проекту виконана у 2010 році.

Наявною містобудівною документацією для даної ділянки є генеральний план м. Тернополя, розроблений інститутом «Діпромісто». Згідно генерального плану міста дана територія розглядається як територія житлової забудови.

Розміщення на даній території мікрорайону багатоповерхової житлової забудови не суперечить функціональному призначенню території згідно генплану.

Площа ділянки садівничого товариства становить 16,6 га. Площа проектованого житлового мікрорайону – 15,5 га.

Основною ідеєю концепції є формування мікрорайону із середовищем, дружнім до мешканця.

Забудова мікрорайону формує напівзакриті просторі двори, що орієнтовані на південь та схід для найкращої інсоляції дворових територій. Двори спроектовані таким чином, що дозволяють сформувати приватний простір для мешканців кожної житлової групи, що забезпечить ефективний контроль мешканців за «своїм» двором та відповідне ставлення і догляд до власної дворової території.

Організуючою віссю мікрорайону є пішохідний озеленений бульвар, що проходить із південного сходу (від площі з пам’ятником Св. Франциску та Церкви Петра і Павла) на північний захід.

Даний пішохідний бульвар починається і завершується двома озелененими пішохідними площами. Третя площа з озелененим сквером розташована в центрі мікрорайону, біля школи, орієнтовно посередині протяжності бульвару і є планувальним елементом, навколо якого формуються основні архітектурні домінанти мікрорайону – висотні будинки поверховістю 12 поверхів із дворівневими «пентхаусами» на дахах. Дані чотири вежі обрамляють центральну площу, яка, окрім композиційно-планувальної ролі, відіграє суттєву роль як важливий елемент соціального спілкування та відпочинку мешканців мікрорайону.

Проектований мікрорайон містить значну кількість зелених насаджень загального та іншого користування. Це озеленений пішохідний бульвар, площа-сквер перед школою, внутрішні двори будинків, озеленена територія школи та дитячих садків.

h4TSDJ7WstYСистема автомобільних проїздів спроектована таким чином, щоб мінімально пересікатися зі шляхами руху пішоходів, а також забезпечувати під’їзд до будинків з північної сторони чи зі сторони головних вулиць. У той час південні сторони будинків та внутрішні двори ізольовані від автомобільного руху, що створює безпечні та комфортні умови для відпочинку дорослих та дітей.

Проектований мікрорайон передбачає забезпечення мешканців автостояночними місцями для власного автотранспорту. Передбачено розміщення системи відкритих автостоянок уздовж автомобільних проїздів (близько 200 машиномісць), влаштування автостоянок у цокольних та підземних поверхах житлових будинків (близько 500 машиномісць), будівництво 6-поверхового гаражу в північній частині мікрорайону (близько 200 машиномісць). Можливе будівництво підземних автостоянок під частиною площ внутрішніх дворів (близько 400 машиномісць).

Для забезпечення місцем для зберігання автотранспорту усіх мешканців мікрорайону (з розрахунку одна квартира – одне машиномісце) генеральним планом міста передбачено розвивати зону багатоповерхових гаражів у промислових зонах неподалік мікрорайону, що дозволить забезпечити ще додатково до 1000 машиномісць у нормативній 800-метровій зоні доступності, згідно п. 7.48 Зміни №1 до ДБН 360-92**.

З метою оптимального планувально-архітектурного рішення організації простору мікрорайону, формування панорами зі сторони прилеглих вулиць, забудови та середовища співмасштабних людині, різнопланового силуету з висотними домінантами та організації різноманітного внутрішнього простору мікрорайону, доцільно передбачати проектовану забудову поверховістю 5-7-9 поверхів з окремими домінантами до 12 поверхів.

При цьому блоки меншої поверховості запроектовані з південної сторони, а вищої – з північної відносно внутрішніх дворів, що дозволяє забезпечити максимальну освітленість та інсоляцію дворових просторів, дитячих та відпочинкових майданчиків.

У зв’язку з масштабністю житлової забудови, для забезпечення потреби мешканців мікрорайону, даними проектними пропозиціями передбачено розташувати у мікрорайоні повний набір об’єктів соціальної інфраструктури місцевого значення, а саме: середню школу зі спортивним ядром мікрорайону, два дитячих садки, вбудовані об’єкти обслуговування.

Будівництво дитячих садків та середньої школи зі стадіоном може відбуватись як за бюджетні кошти, так і за рахунок дольової участі приватних інвесторів, зокрема забудовників, що здійснюють будівництво в даному мікрорайоні. Згідно діючого законодавства, при будівництві комерційного житла дольова участь забудовника у будівництві інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури району може становити не більше 4% кошторисної вартості будівництва.

Торгово-побутове обслуговування буде здійснюватися проектованими даному районі об’єктами торгово-побутового призначення, переважно вбудованими в перші поверхи житлових будинків.

Також велике значення для торгово-побутового обслуговування прилеглих мікрорайонів («Молодіжний» та «Аляска») матиме передбачений генеральним планом міста потужний торгово-розважальний центр на вул. Генерала Тарнавського, що буде розташований на південний схід від мікрорайону «Дачний».

Джерело: Урбаністика Тернополя 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top