Головна / Огляд ЗМІ / У тернопільській бібліотеці відбулись дитячі читання

У тернопільській бібліотеці відбулись дитячі читання

bibШвидкісний потяг XXI століття без зупинок мчить до країни знань і ми, його пасажири, повинні притримуватись цього маршруту. Зараз, коли героїзм та жертовність українських патріотів відкрили нам шлях до європейського майбуття, ми повинні зробити усе, щоби втілити у життя усі їхні мрії та сподівання. Освіченість, цілеспрямованість та працелюбство – ось головні орієнтири представників нової генерації.
Читання на сніданок, читання на обід і на вечерю, читання до кави, до чаю та перед сном – таке інтелект-меню продиктував нам. Тиждень дитячого читання, який проходить у перші дні квітня по усіх містах та селах України. Ця чудова традиція вже декілька десятиліть поспіль відчиняє двері бібліотек для всіх охочих долучитись до культурно-освітнього життя України та світу.
Саме святкування Всеукраїнського тижня дитячого читання внесло свіже весняне пожвавлення у стіни Тернопільської обласної бібліотеки для дітей. Зустрічі, виставки, розваги і просто приємне спілкування об`єднали усіх охочих дізнатись щось нове та цікаве, а також поділитись своїм досвідом з іншими. Одразу кілька книжкових виставок стали окрасою полиць книгозбірні.
«Вічна свіча Миколи Гоголя » – виставка під такою назвою привернула увагу прихильників творчості письменника-містика. Позитивний, чи негативний, але читання творів Гоголя завжди залишає особливий відбиток у свідомості читача. На експозиції «Парад автографів» були представлені книги із дарчими написами від авторів. Колекція книг, представлених на виставці, має історичне значення для бібліотеки, адже кожен автограф нагадує про приємні візити та події. На презентації виставки «Улюблені книги наших читачів» працівники бібліотеки подавали коротку інформацію про літературу, яка користується найбільшою популярністю серед читацької аудиторії бібліотеки. Серед представлених друкованих видань школярі з радістю знаходили свої улюблені, а також придивлялись до інших книг.
Не залишились без уваги і наймолодші поціновувачі друкованого слова. «Читання на десерт», «Заглядає в шибку казка», «Енциклопедія і довідники-інформація на віки» – назви цих виставок говорять самі за себе. Кольорові обкладинки, яскраві ілюстрації, улюблені герої – цей фантастичний книжковий коктейль задовольнив смаки юних дослідників, а привітні дитячі посмішки подарували тепло і затишок усім довкола.
Королева книг, Бібліознайко, Баба-яга та Буратіно стали гостями веселого та захопливого дійства «Посвяти в читачі». Улюблені казкові герої допомогли дітворі підібрати потрібні ключі до Країни знань, а також навчили правильному поводженню з «паперовим другом». Нотку позитиву у школярські будні внесло святкування Дня сміху, під час якого наймолодші читачі стали учасниками веселих ігор та розваг, залюбки ділилися власними жартами, придуманими напередодні. Було приємно і зворушливо спостерігати, як дитячий сміх, що лунав із прочинених вікон бібліотеки викликав посмішки у випадкових перехожих.
Та чи можна уявити Тиждень дитячого читання без людей, які приймають безпосередню участь у створенні книг? Письменники, художники, видавці, а також читачі – головні персонажі книжкової еволюції. У задзеркаллі книжкової ілюстрації побували школярі, які завітали на зустріч з художником-ілюстратором Володимиром Якубовським. Неймовірним відкриттям для дітей стало те, скільки праці та терпіння вимагає процес створення ілюстрації. Гість запропонував школярам розглянути унікальні малюнки, на кожному з яких була зображена нова літера алфавіту. Діти жваво обмінювались ілюстраціями розшукуючи саме ті букви, на які починаються їхні імена.
Феноменальним суцвіттям талантів здивувала іще одна гостя, яка завітала до бібліотеки на читацький Тиждень. Лікар за фахом, Наталя Волотовська зуміла реалізувати себе як письменниця, поетеса та художниця. Під час творчої зустрічі було продекламовано улюблені вірші письменниці, у яких дивно переплелося історичне минуле із сьогоденням. Наталя Волотовська поділилась своїми переживаннями, пов’язаними із останніми трагічними подіями в Україні, побажала старшокласникам не боятись експериментувати у пошуках власного «я».
Працівники Товариства Червоного Хреста ініціювали проведення години безпеки для тернопільських школярів. «Комфортно там де безпечно» – таку назву отримав захід, проведений у рамках Всесвітнього дня здоров’я. З допомогою досвідченого інструктора, діти мали змогу на практиці засвоїти основні прийоми надання першої медичної допомоги у небезпечних ситуаціях. «У наш час питання безпеки дітей є одним із найболючіших і тому потребує великої уваги» – зазначає головна медсестра обласної організації Товариства Червоного Хреста Марія Кокіс. Медики впевнені, що навчати дитину основам безпечної життєдіяльності можна з раннього віку, а також наголошують, що медична література є просто необхідною у бібліотеках для дітей.
На такій серйозній ноті завершимо свою розповідь про святкування Тижня дитячого читання в Тернопільській обласній бібліотеці для дітей. Усіх бажаючих дізнатись більше про діяльність бібліотеки просимо завітати на наш сайт- www.odb.te.ua.
Уляна Пилипчук – бібліотекар
Тернопільської обласної бібліотеки для дітей

Джерело: like.te.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top