Головна / Огляд ЗМІ / Священники радять не купувати штучні квіти на кладовище

Священники радять не купувати штучні квіти на кладовище

SDVНайкраще замість штучних квітів та вінків посадити на кладовищах живі квіти.

Саме напередодні Великодня масово скуповують пластмасову поминальну атрибутику, яка засмічує природу. У магазинах і на ринках уже рябіє в очах від кольорових штучних квітів. Проте забруднення довкілля – це теж гріх.
- Якщо говорити про сучасне становище навколишнього середовища, то скоро воно перетвориться на смітник, – каже керівник прес-служби Тернопільсько-Зборівської Єпархії УГКЦ отець Олег Харишин. – Не раз буваю на Микулинецькому кладовищі, чи у Підгородньому і бачу, як там викидають купи непотрібних вінків, спалюють їх, чим вкрай забруднюють повітря.
Про тему забруднення довкілля потрібно говорити все більше, переконаний отець. При церкві навіть створене бюро з питань екології, яке займається такими питаннями.
- Я оголошував у себе на парафії, щоб люди не купували штучних квітів, щоб шанували природу, – каже Олег Харишин. – Адже забруднення довколишнього середовища є гріхом.
На жаль, люди є різні. Одні прислухаються, інші ні, додає священик.
- Минулого року я був на похороні, де бачив лише живі квіти, – каже він. – Я навіть дякував людям, що вони прислухалися до закликів церкви.
Штучні квіти є для багатьох зручними, адже їх можна покласти на могилу і декілька місяців не навідуватися туди. Посадивши живі квіти, треба приходити частіше і доглядати за ними. Але це якраз є хорошою можливістю віддати шану покійним, помолитися, задуматися про духовне, побути на самоті з собою, зауважує Олег Харишин.
Варіантів, що саме посадити на могилі є багато, додає отець. Ті ж самі чорнобривці чи ромашки.
До слова, букет штучних квітів коштує від 25 грн. Він сонця вони тьмяніють та облазять, тож виглядають неестетично. Штучне можна замінити живими квітами. Всього декілька кущиків барвистих братчиків будуть цілу весну цвісти і виглядатимуть не менш красиво. Ціна одного кущика – 5 грн. Згодом можна придбати саджанці чорнобривців, бегоній та петуній. Їх ціна в середньому 4-6 грн. Ці квіти цвістимуть ціле літо. В пізню осінь на могилі можна виставити горщики з хризантемами. Один коштує приблизно 25 грн.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top