Головна / TOP / Сучасна поезія від літературної студії “7 герц”

Сучасна поезія від літературної студії “7 герц”

meWccuJOmY0Учасники літературної студії “7 Герц” уже більше року формують нові підходи у сучасній поезії. З десяток молодих тернопільських поетів під час творчих зустрічей не лише творять історію поезії нашого краю, але й формують власні терміни: “гіпербанальна рима”, скопіозний ритм”, “ванільна поезія”. Молоді таланти використовують також цікавий метод електричного стільця, запозичений у німецької “Групи 47″. Читач знаходиться у колі людей, які висловлюють свої зауваження з літературної точки зору. Самі учасники говорять, що такий метод досить результативний, адже автор отримує живий відклик від слухача.

- Ми літгенерація свідомої молоді, котра намагається абстрагуватись від нав’язливих поетичних кліше, ідіостильних копірайтів та графоманських епатажних тенденцій, – розповідає Юрій Вітяк, модератор, поет літературної студії “7 герц”, – Безперервна робота над гравіруванням текстів, розширення ідейно-тематичних кіл стали для нас непорушними правилами. Вірші більшою мірою тяжіють до артхаусного, елітарного письменства. Превалює філософська лірика з усіма її модифікаціями.
Про обопільні досягнення говорити поки рано, тим не менше, майже у кожного з літстудійців є персональні успіхи за діяльність на творчому поприщі. Практикуємо метод « електричного стільця», перейнятий у німецької «групи 47», за якого людина, котра презентує свій текст, сідає посередині аудиторії і мовчки вислуховує критичні оцінки та слухацькі відгуки. Опісля того, поет висловлює свою позицію з приводу почутого, інтерпретує текст, або ж певні його частини.

Мушу визнати, що поезія авторів досить індивідуальна, і, мабуть, молодіжна. Зрозуміти неординарне сприйняття світу творців зможе не кожен. Не маючи поетичного таланту, пропоную читачам наодинці ознайомитись з сучасною, я б сказала, експериментальною поезією.

***

Крига скресла. Вдягни мене в крижмо,
Поки тіні настінні разом
Поміж вигинів літ,
Поки світ наші соки не вижме.
«Жити!» – фраза з настільної книги –
Поспіши, покохай, встигни,
Щоб на місці цілунків – стигми,
після страстей – причастя
зо стаканів гранчастих,
бо почнеться цитринна оскома,
втома,
амнезія, духовна гангрена…
На арені любові ревом
Почуття недотліле залишим,
Аби видно було здаля…
Загорни мене швидше в крижмо,
охрести во своє ім’я.

***

Оксана Ратушняк

На Валовій

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top