Головна / Огляд ЗМІ / Про скорочення виплат та підняття цін

Про скорочення виплат та підняття цін

reproducao7341Наповнити порожній бюджет країни новий уряд взявся украй непопулярними заходами: скороченням і обмеженням цілого ряду виплат і підняттям цін. Ряд новацій вступили в дію з 1 квітня.

Такі кроки потрібні, щоб підняти з колін вітчизняну економіку, а отже, і рівень добробуту рядових українців, кажуть економісти. Пакет антикризових пропозицій під гучною назвою “Про запобі­гання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” представив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Їх прийняли 27 березня.
Чимало пунктів набрали силу з 1 квітня. Так, пенсійний збір за купівлю валюти у розмірі 0,5% вже діє. Насправді це не настільки суттєва сума. Приміром, купуючи 100 дол. за курсом 11 грн/дол., українцю доведеться додатково сплатити ще 5,5 грн. Іншу новацію — податок на депозити у розмірі 5% Мінфін устиг назвати техпомилкою, яку скоро виправлять. Серед іншого — скорочення державних житлових програм, замороження соцвиплат, удосконалений податок на нерухомість тощо. Ряд новацій дивіться у графіці.
Проте нелегкі часи в економіці відчують на собі чи не всі тернополяни. Адже гривня щодо долара та євро продовжує падати уже кілька тижнів поспіль. Такі курсові антирекорди, у свою чергу, впливають на вартість пального, а отже, і ціни на продукти, промтовари і послуги. МВФ та інші інституції США та Європи обіцяють Україні мільярдні суми допомоги. Проте наразі коштів немає. І схоже, так швидко і не буде.
Отож затягнути паски на певний час доведеться всім.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top