Головна / Огляд ЗМІ / На Тернопільщині зафіксовані випадки малярії

На Тернопільщині зафіксовані випадки малярії

658x0_komarНа екзотичні хвороби малярію та дирофеляріоз хворіють жителі Тернопільщини. Зокрема, два випадки заїзної малярії зафіксували у 2012 та 2013 роках на Чортківщині. Хворобу привезли наші заробітчани, які працювали в країнах Африки за контрактом.

Про захворювання, які виникають при укусах комарів, кліщів, вошей, бліх розповіли під час засідання прес-клубу 7 квітня. Саме в цей день відзначають Всесвітній день здоров’я.
Тернопільщина відноситься до району масового поширення небезпечних комах та кліщів, каже лікар-епідеміолог Головного управління Держепідслужби області Олена Авсюкевич.
- Згідно з етимологічним моніторингом, в нашій області зареєстровано 56 видів комах, які є переносниками небезпечних інфекційних паразитарних хвороб, – каже вона. – Для області є актуальними хвороба Лайма, малярія, дирофеляріоз.
Малярію до нас можуть завезти до нас з країн Африки, Азії, Південної Америки, Середньої Азії, продовжує лікар-епідеміолог. Враховуючи міграцію нашого населення – подорожі за кордон, бізнес-тури, навчання студентів, у нас є всі передумови для того, щоб виникли місцеві випадки малярії.
- Адже в нас є комарі-переносники. Причому їх дуже багато, – каже пані Авсюкевич. – На території області багато водойм, які мають сприятливі умови для розмноження комарів.
Найнебезпечніша для життя та здоров’я людини є тропічна малярія, додає жінка. Її прояви – висока температура, озноб, порушення з боку травної системи, збільшення печінки, селезінки, анемія. Людина може загинути через пару годин від початку хвороби.
- Людям, які їдуть за кордон в країни, де є малярія, найперше треба звернутися до лікаря в кабінет інфекційних захворювань, – радить Марія Авсюкевич. – Вам скажуть, які профілактичні препарати приймати. Щороку в Україні реєструють сотні випадків малярії, 2-6 випадків – смертельні.
Ще одне небезпечне захворювання, яке поширене в Україні і на Тернопіллі – дирофеляріоз .
- На початку 90-х років це вважалося тропічним гельмінтозом і у нас були лише поодинокі його випадки, – каже епідеміолог. – Але з 1995 року це захворювання збільшилося в майже 70 разів. Резервуаром збудника є собаки, а переносниками комарі.
Є два види цього гельмінта, перший паразитує під шкірою, другий – у внутрішній органах. Наразі в нас зафіксований перший вид.
- В Тернополі було два випадки цього захворювання, – каже Олена Авсюкевич. – Перший випадок – теж у Чортківському районі. Жінка звернулась до окуліста і в оці побачили цю глисту. Її прооперували в клініці Філатова в Одесі, і все з нею добре. Другий випадок – заїзний. Людина повернулася з Росії і побачила пухлину на передпліччі. Звернулася до хірурга, коли пухлину оперували, там була дирофелярія.

Коментар
Марія Павельєва, начальник відділу епідеміології та санітарної охорони території Головного управління Держепідслужби області:
- Членистоногі – одні з найбільших представників класу тваринного світу, вони зустрічаються всюди і на суші, і на морі, і в повітрі. Вони надзвичайно рухливі та активні. І майже всі вони переносять збудники хвороб від заражених тварин, людей і птахів до здорових. Такі хвороби названі трансмісивними, від “трансмісія” – передача. Цих інфекцій є близько 200.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top