Головна / Огляд ЗМІ / Коли школярам проходити медогляд

Коли школярам проходити медогляд

wwe0k4rtМедогляди тернопільські школярі проходитимуть згідно з графіком. Найбільше охочих, кажуть медики, назбирується на свята, які і для учнів, і для їх батьків є вихідними. За день, буває, примають і до сотні людей. Дорослих просять розуміти, що прийомний час медиків – не безрозмірний, власне для цього, кажуть, і запровадили систему талонів на прийом до лікаря. Щоправда, в дитячій поліклініці вона не прижилась.
Профогляди у дитячій поліклініці проводять щодня, з 8.30 до 14 з невеликою перервою. Приймать на другому поверсі, окремо від пацієнтів зі скаргами. У таких в розпорядженні 4 та 5 поверхи. Керівництво показує умови.

- Це кабінет невропатолога, це дерматолога, лор-лікаря, а тут окуліста. Тут специфіка така, що там має бути темно, але ось це – кабінет окуліста, – пояснює заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Володимир Кучма.

Ось так, зайшовши в одні двері, кабінет за кабінетом, можна за півгодини пройти медогляд. Та це, каже Володимир Кучма, залежить від того, чи здорова дитина, або від її віку, адже наймолодші читати не вміють, тому в кабінеті окуліста ще й картинки вивчають.

Повний медичний огляд проходять діти, які записуються в дитсадок та йдуть в 1 клас, а також повний чи частковий школярі: 5, 9,10,11 класів та студенти 1-2 курсу ПТУ. направлення дають дільничні лікарі. Далі з ним та амбулаторною карткою – до лікарів-спеціалістів з батьками в відділення профоглядів. Кілька років тому позбутись черг спробували, запровадивши в дитячій поліклініці систему талонів на прийом. Вона, кажуть лікарі, себе не виправдала.

- Багато талонів бралося для профілактичних оглядів, батьки не з’являлися на огляди, і получалося, що в один період менше дітей, в другий більше, вистроювалися черги за талонами, – розповідає Володимир Кучма.

Талони на прийом до лікаря в дитячій поліклініці скасували, а в дорослій все ж залишили. Проте черги в поліклініках, кажуть чиновники, не зникнуть, поки тернополяни не зрозуміють, для чого ці талони ввели і не навчаться чекати. Як приклад наводять європейський досвід.
- Для чого з’явилися талони? Для того, щоб не було тих черг. Положено лікарю прийняти тих 15 хворих, бо є окремий час для медоглядів і для пацієнтів зі скаргами, от є 15 хворих, 15 талонів і дають… Я особисто, будучи закордоном, моя дочка записалася до вузького спеціаліста, невропатолога, три місяці черги, – говорить заступник начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради Ольга Ярмоленко.

Щодо дитячих медзакладів, то тут лікарі піднімають і іншу проблему. Батьки, мовляв, не поспішають реєструвати дітей, а в допомозі їм медики відмовити не можуть.

- Діти народжуються, діти йдуть в школу, дитячий садок, але не зареєстровані як мешканці Тернополя. Але якс в них скарга, температура, на облік, щеплення, вони приходять в поліклініку. Наші лікарі приймають, але лікар згідно чинного законодавства не повинен на диспансерному обліку мати цю дитину. Лікар повинен згідно чинного законодавства надати невідкладну допомогу. А далі, мамі видавати лікарняний – це вже порушення, – каже Ольга Ярмоленко.

Міська дитяча поліклініка та її філії обслуговують більше 40 тисяч тернополян. Ще кілька тисяч – діти без місцевої прописки, каже Володимир Кучма. Якби таких дітей батьки все ж зареєстрували, то їх кількість може дозволити ввести в поліклініці ще одну ставку педіатра, що неодмінно зменшить черги, вважають чиновники. Крім того, гроші на медичне обслуговування громадян держава виділяє за місцем їх прописки. Працюють фахівці і над системою електронного запису пацієнтів на прийом до лікаря. Вона, кажуть, тимчасово не працює, проте відновить роботу, бо гроші на програму вже є.

Джерело: ТВ4

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top