Головна / TOP / До кінця квітня у Тернополі видадуть альманах молодих тернопільських талантів

До кінця квітня у Тернополі видадуть альманах молодих тернопільських талантів

DSC00530Сьогодні на прес-конференції у РК “Максим” підбивали підсумки роботи мистецького фестивалю «Ї». Організатори розповіли про результати фестивалю, враження публіки, гуртів, письменників та художників.

За словами  Василя Томчишина, мистецький фестиваль зібрав близько 1000 людей, 50 % з яких гості зі всіх куточків України. Судячи по відгуках учасників та гостей заходу, організатори справилась на відмінно.

- Звичайно, є свої недоліки, певний час у залі були деякі неполадки з вентиляцією, але ми швидко виправили цю проблеми. Судіть самі: зал вміщає близько дві сотні людей, а на фестивалі водночас помістилось втричі більше, – зауважив Максим Мариновський.

- Повертаючись до творчої частини, ми отримали багато позитивних відгуків від учасників. Зокрема, Іван Байдак та Дмитро Лазуткін були приємно вражені тим, що сучасна аудиторія цікавиться мистецтвом, в тому числі поезією. Скажу більше, Юрій Андрухович зізнався, що любить приїжджати у наше місто, оскільки, наша публіка знає на пам’ять його твори. На читанні Андрія Любки слухачі сиділи навіть на сходах.

Керівник літературної студії Юрій Вітяк висловив свою думку: “Сьогодні з впевненістю можна сказати, що фестиваль став повнокровним організмом. Цьогорічне дійство об’єднало як метрів так і дилетантів цієї справи. Впевнений, наше місто отримало ще один прекрасний мистецький захід”.

Під час фестивалю  проходив аукціон фотографій молодого тернопільського фотографа Андрія Шевчука. Ідея зробити його благодійним належить автору. Нам вдалось зібрати 2600 гривень, які вже наступного тижня перерахуємо сім’ям загиблих на Майдані. Буде це одна сім’я чи розділимо кошти на усіх – ще вирішуємо, – зауважив Василь Томчишин.

До кінця квітня плануємо видати альманах фестивалю накладом 500 примірників. До збірки увійдуть твори абсолютно усіх учасників. Також, на сторінках видання ми розмістимо фотографії з фестивалю. Швидше за все, книга буде безкоштовною.

Хочеться подякувати усім, хто долучився та допомагав у організації заходу. До слова, у нас було понад 70 волонтерів, яким висловлюємо окрему подяку! Щодо подальших планів, то фестиваль “Ї” буде проводитись щорічно. А уже найближчим часом ми здивуємо тернополян новим, не менш цікавим заходом.

Що ж, від себе хочеться додати: “Хлопці та дівчата – молодці!”.  Наше місто багате талановитими та творчими людьми. Заходи такого роду – це розвиток творчої культури Тернополя . Впевнена, що в недалекому майбутньому зможемо претендувати на звання культурної столиці.

 

Оксана Ратушняк

На Валовій

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top