Головна / TOP / Чи перейменують Тернопіль на Тарнопіль?

Чи перейменують Тернопіль на Тарнопіль?

DSC00752Сьогодні учасники Тернопільського вуличного університету організували зустріч, присвячену Дню замку та першій письмовій згадці про наше місто. Лекцію “Минуле і сучасне Тернополя” зачитав для студентської молоді міський голова.

За словами співорганізатора Ігора Білика, місце проведення лекції обрали не просто, адже саме біля Тернопільського замку відбулось чимало подій, які вплинули на розвиток  міста.

- На жаль, погода нам не посприяла, тому дійство ми перенесли у приміщення замку. Для нас це принципово, адже мета Тернопільського вуличного університету - цікаве та ефективне альтернативне навчання, що підштовхує до саморозвитку та самоосвіти, розкриває індивідуальні можливості. У нашій практиці організовувати  ”навчання під відкритим небом”. Декілька з них провели в парку Шевченка на так званих “єлісейських полях”.  На лекції  запрошуємо фахівців з різних сфер, з якими і обговорюємо актуальні теми. Сьогодні нашим гостем є Сергій Віталійович.

Під час лекції прозвучало запитання, яке, за словами Ігора Білика, є актуальним серед молоді сьогодні. Адресувалось  воно міському голові.

DSC00758 – Ігор Білик: “Чи розглядала мерія Тернополя можливість перейменування нашого міста на колишню назву “Тарнопіль”?”

- Сергій Надал: “Ми обговорювали цей варіант, але такі рішення приймаються не відразу. В першу чергу, ініціатива має йти від  мешканців міста. Якщо більша частина висуне це запитання на обговорення, то, думаю, це можливо”.

Що ж, зустрічі такого типу мають свою перспективу. В першу чергу, живе спілкування студентів з представниками влади – це вже крок вперед. Сучасна молодь досить амбіційна та енергійна, що дає прекрасну можливість зробити наше місто більш комфортним та сучаснішим. Хтозна, може й справді наше місто має шанс повернути стародавню назву?

Оксана Ратушняк

На Валовій

DSC00771

DSC00753

 

2 коментарі

  1. Справді варто повернути першу назву міста, але більш важливо зберегти ті крихти давньої архітектури, що залишилися після війни, і не добивати історичне обличчя міста склобетонними потворами. (вул. Кульчицької – теперішній приклад)

    • Мабуть, я з вами погоджусь! Інколи дивишся на завалене рекламою місто і аж … обідно. А про збереження архітектури, в принципі, можна підняти таке запитання.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top