Головна / Огляд ЗМІ / Знаменитого тернополянина увіковічнили у меморіальній таблиці

Знаменитого тернополянина увіковічнили у меморіальній таблиці

v-vyhruschСьогодні мало б виповнитись 80 років нашому знаменитому землякові, поетові, академіку Володимиру Вихрущу. Хоча його зараз і немає серед нас, пам’ять про нього лишиться назавжди.

Щоб вшанувати нашого знаменитого тернополянина виконавчий комітет Тернопільської міської ради до дня його народження встановив меморіальну таблицю на будинку, де колись жив поет.

«Тернопіль, це не просто вулиці, будинки, транспор, різні комунікації насамперед це люди, які і творять атмосферу міста. Дуже добре коли про людей згадується, коли їх вшановують не тільки словом, але і ділом. Це передає нашому майбутньому поколінню пам’ять про героїв, які не з нами». – зазначає заступник міського голови Леонід Бицюра.

Встановили пам’ятну таблицю на фасаді багатоквартирного житлового будинку за адресою вул. Замкова, 7 у Тернополі. «У цьому будинку жив відомий поет, професор Володимир Вихрущ» – написано на дошці. З відповідним клопотанням, про встановлення пам’ятки, до мерії звернувся син нашого земляка Анатолій Вихрущ.

P1150267-300x231«Тішить те, що батькові слова пророчі, що вони втілюються у життя. Читаючи його поезію про Кавказ, Крим, розумію, що чим частіше роблю це, ти швидше «москаль» відступає» – розповідає син поета Анатолій Вихрущ.

Володимир Вихрущ був надзвичайно багатогранною і працьовитою людиною. На згадку про себе він залишив понад 100 наукових праць, багато монографій, навчальних посібників. Також він є автором багатьох популярних пісень, музику до яких написали знатні композитори, а виконують такі зірки, як Ніна Матвієнко, сестри Байко, Алла Кудлай, а також самодіяльні співаки та вокальні ансамблі.

Помер Володимир Вихрущ 23 червня 1999 року. Увіковічнити його у меморіальній дошці допоміг Олесь Маляр, а хлопці зі Львова майстерно втілили ескіз у життя.

Джерело: Свобода

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top