Головна / Арт-події / Сьогодні тернополяни зможуть пограти на найбільшій дримбі світу

Сьогодні тернополяни зможуть пограти на найбільшій дримбі світу

dr6З всеукраїнського Дримботуру на карпатські терени повертається домів найбільша дримба світу: 175-тисантиметровий і 300-кілограмовий мандруючий символ фестивалю карпатської туристичної культури «Черемош-Фест». Зробить вона зупинку і на рідній землі двох із своїх творців – братів-ковалів Гудимів з Тернопілля, які викували її у 2013 році ексклюзивно для Фестивалю.

Буде з дримбою ще й фотовиставка, спілкування з організаторами “Черемош-Фесту” на Франківщині, можливість доторкнутися до справжньої легенди – найбільшої дримби нашого світу, продаж її маленьких “сестричок”, а також багато дзвінкої карпатської енергії.

- Сьогодні, 28 березня тернополяни зможуть не лише торкнутися залізної “красуні”, а подримботіти на ній, якшо матимуть до цього хист, – загадково посміхаються організатори.

Де у Тернополі зупиниться дримба?
Минулого року «Черемош-Фест» почав конект із всесвітом із Тернополя, біля «Кози». Саме там дев’ять дримбарів анонсували фестиваль на Франківщині. А козу на переправі, як відомо, не міняють.

Прикрашатиме подвір’я “Кози” дримба орієнтовно зо два тижні – до 10 квітня, або й довше (вона “дівчина” непередбачувана).

Офіційне відкриття
28 березня о 17.00. Оскільки така велика жилізяка ризикує «не вписатися» арт-інтер’єр закладу, то саме дійство–презентація відбудеться на відкритій терасі «Кози», хіба би дощ. Тоді все перекочує всередину.

“Родзинки” презентації
Року 2014 історія зайшла на нове колесо – знову рання весна і Тернопіль, знову «Коза», той ж светр в одного із організаторів – але окрім 9 дримб, вібраціями яких ми сколихнемо тернопільський простір, буде одна, особлива по-справжньому – найбільша дримба нашого світу.

Легенда дримби дотикається до інших форм – з нами буде великий дримболіжник, що допоможе організаторам зустрічі краще передати карпатський настрій.

Презентацією Дримби у Козі відкриється виставка фотохудожника із Верховини Руслана Трача «Инчий світ», що експериментує на стику ідей та світів – карпатських людей та світу «инчого». Карпатський світ, він «инший», відмінний від долинянського, як горяни називають все, що поза межами горбів. Роботи Руслана – ключі до розуміння, сприйнятя цього іншого світу.

Чи зможуть тернополяни подримботіти?
Від спроби подримбати тернополян може застерегти тільки відсутніть хисту. Або небажання брати до рук чи до рота дримбу – бо все необхідне для дримбання буде у нас із собою (можна брати дримбу свою).

Також всі бажаючі зможуть на місці придбати справжні бруструські дримби від гуцульського майстра, і доторкнуться до живої Дримби-легенди.

Де вже була в Дримботурі?
Наша Дримба-перекотиполе, почавши свою дорогу із Івано-Франківського Євромайдану наприкінці листопада, докотилася до Львова, Києва, Луцька… На шляху до Криворівні (Франківщина), де 2-4 травня відбудеться «Черемош-Фест», робить зупинку в місті, з якого почалася історія “Черемош-фесту” – у Тернополі.

Історія почалася з Тернополя
Ні, Файне місто не претендує на лаври Риму-Вавилону – тут почалася історія сучасної міської легенди. 2013 року історія «Черемош-Фесту» почалася з Тернополя – 9 дримб прогуділи світу про зародження нової ініціативи. Вібрації горянської культури за рік знайшли себе у формі Фестивалю карпатської туристичної культури, куди організатори запрошують тернополян.

“Черемош-фест”
2-4 травня 2014 року у селі Криворівня, що на Івано-Франківщині. З музикантів на Черемош-Фесті виступлять: Kozak System, Los Colorados, Гуцул Каліпсо, Сергій Підкаура, КораЛЛі, ТаРута, Фліт, ДримбаДаДзиґа, Один в каное, Триста8ісім, Фолькнери, Гуцули, Перкалабські Придатки, Чумацький Шлях, Lemon Bucket Orchestra/Lemonchiki Проджект (Canada/Ukraine), Петрос.

“Родзинки” фестивалю “Черемош-фест”
Україна – це в першу чергу мислити, відчувати по-українськи. «Черемош -Фест 2014» році це:

- виступи як українських співців, так і співців українського із поза меж країни (Англія, Канада);
- автентична карпатська культура – вовняні ліжники, кераміка, інші народні ремесла;
- демонстрація світу карпатської легенди нашого часу, показ кінострічок, демонстрація етнічного одягу;
- кулінарні майстер-класи;
- зокрема, ми варитимемо в 100-літровому казані справжній карпатський сир;
- екологічна та громадянська культура, яку «Черемош-Фест» пропагує від моменту власного створення.

Джерело: Погляд

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top