Головна / TOP / Юрій Андрухович про Тернопіль: «Немає на світі іншого міста, до якого я наближався би з такою ж ейфорією»

Юрій Андрухович про Тернопіль: «Немає на світі іншого міста, до якого я наближався би з такою ж ейфорією»

IMG_0613Одним із хедлайнерів першого дня мистецького фестивалю «Ї» у Тернополі став знаменитий поет і прозаїк Юрій Андрухович. На зустріч з митцем прийшла величезна кількість гостей фестивалю з різних міст України, а також «тернополяток», як вдало підмітив сам літератор.

-         Я насправді не так давно був у вашому місті, – розповів Андрухович, –  виступав трошки більше місяця тому  в «Перемозі» з перформансом літературно-музичним, мультимедійним, який називається «Альберт». І я навіть певний час сумнівався, чи приймати запрошення від фестивалю «Ї», але потім вирішив, що обов’язково треба погоджуватися, тому що я ваше місто дуже люблю і завжди з радістю до нього приїжджаю. Ну і взагалі ми настільки близькі сусіди, що з Франківська до Тернополя приїхати – це так, ніби з дому в дім, перейти з однієї кімнати до сусідньої.

Юрій Андрухович прочитав для «мистецьких фестивальників» присвячений Тернополю уривок із книги «Лексикон інтимних міст», яка містить тести про 111 різних міст світу, починаючи від мексиканської Гвадалахари і закінчуючи нашим файним містом.

-         Тут кожне місто прив’язане до певного року. Тернопіль в моєму житті виникає багато разів, тобто я мав цілий ряд можливостей, яким саме роком датувати текст про Тернопіль. Але я вирішив, що ось та найперша зустріч була найважливіша – це 1984 рік. Давно-давно-давно. До речі, рівно 30 років тому.

Окрім цього, Юрій Андрухович почитав оповідання, яке колись увійде до майбутньої книжки, роботу над якою автор розпочав ще у 90-х. «Гідність короля, або Фелюсь» – так називається оповідання. Воно вже було опубліковане восени минулого року в тематичній збірці про гопників  «Гопак» і розповідає про «вуличного короля» Фелікса.

На останок Юрій Андрухович подарував шанувальникам один з улюблених багатьма віршів «Вольф Мессінґ. Вигнання голубів» і щедру афтографсесію.

 

Алла Сердюк

На Валовій

 

Дякуємо з відео Petro Vakhovskyi

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top