Головна / Мистецтво / В Тернополі відкрили книжкову виставку до річниці загибелі Шухевича

В Тернополі відкрили книжкову виставку до річниці загибелі Шухевича

3236248_15 березня 1950 року, тобто 64 роки тому, Роман Шухевич загинув у бою в Білогорщі біля Львова. Відтак з 5 березня по 1 квітня в тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці функціонуватиме книжкова виставка «Роман Шухевич — дух української нації», присвячена пам’яті генерала-хорунжого, головнокомандувача Української Повстанської Армії, Героя України 2007 року (посмертно).

Довідка: Під час навчання у Львівській гімназії Роман Шухевич активно включається у вир національно-визвольної боротьби в молодіжних націоналістичних та багатьох спортових організаціях. В 1925 році Роман Шухевич стає повноправним членом Української Військової Організації.14 вересня 1926 року його прийняли до Львівської Політехніки.

У 1945 році, коли по виході з тюрми Степан Бандера повернувся на пост провідника ОУН, Роман Шухевич під псевдо Тур обняв пост Голови Проводу ОУН на Українських землях.

В періоді 1943-1950 років Роман Шухевич, як Головний Командир УПА (псевдо Тарас Чупринка), Голова Проводу ОУН на Українських Землях (Тур) і Голова Секретаріату УГВР (Лозовський), керує національно-визвольною боротьбою багатотисячної УПА, широкого підпілля ОУН та мільйонних мас українського народу проти німецько-гітлерівських та московсько-більшовицьких окупантів.

Джерело: Свобода

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top