Головна / Мистецтво / У Тернополі відкрили виставку артбуків, присвячену Кобзареві

У Тернополі відкрили виставку артбуків, присвячену Кобзареві

x_a0883м86aУ центральній міській бібліотеці, що на вулиці Руській, 31, відбулася презентація артбуків, присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Їх було дванадцять. Увіковічнили Великого Кобзаря всіма можливими способами та формами: у вигляді кобзи, альбому та солодкої випічки. Це також і вишивка, малюнок, витинанка, різьблення по дереву та шкірі, вироби з кольорових ниток, круп та навіть торт у вигляді розгорнутого Малого Кобзаря. Кожна сторінка – це окремий витвір мистецтва. Деякі з них присвячені конкретній тематиці. Наприклад, один із них розповідає про жінок, які були у житті поета, інший – це присвята творів письменників Тернопілля Т. Шевченку.

Відкрив виставку начальник управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик, який зокрема зауважив: “Усе, що робилося і робиться нами до святкування річниці Кобзаря, це лише невелика присвята йому. Саме головне, що ми не стали осторонь, не були байдужими. Як воно нам вдалося, – це вже покаже час і відвідувачі: на скільки цікаво ви зробили артбуки, відеокліп та пропагували твори Т.Шевченка упродовж цих років. Приємно, що до цього святкування ми не зробили з нього культ, а кожен знаходив якесь слово, яке відлунювало йому у серці. Нещодавно ми разом із заступником міського голови Леонідом Бицюрою започаткували так звану “тиху” акцію – “Прийми Шевченка у свою родину”, де кожен, хто вважає себе українцем, візьме портрет поета та розмістить його у своїй хаті, прийме у свою родину, доторкнеться до його мудрості. Сьогодні ми ще раз відкриваємо ту глибину, з якої можна черпати у творчості однієї людини. Тож давайте пустимо його у свої родини і серця”.

Виставка діятиме упродовж тижня, після цього кожна бібліотека забере свою книгу у свій читальний зал.

Фото з сайту Тернопіль Вечірній

Джерело: Тернопіль Вечірній

 

x_a0883сми86a x_a08838вка6a x_a088386a

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top