Головна / Мистецтво / У Тернополі відбувся діалог двох культур

У Тернополі відбувся діалог двох культур

1621824_10202345520413832_1074551577Нещодавно в Тернопільській обласній філармонії відбувся концерт “Польсько-українські діалоги”, під час якого творчість українських і польських композиторів виконав камерний оркестр Хмельницької обласної філармонії (диригент – Роман Ревакович (Польща, Варшава)). Солістом цього вечора був заслужений артист України Йожеф Єрмінь (фортепіано, Львів).

Зазначимо, що гість зі Львова – український піаніст, музикознавець, дипломант республіканського конкурсу піаністів імені М.Лисенка. Йожеф Єрмінь отримав Державну премію імені Л.Ревуцького за пропагування української музики (1993 р.) та премію імені С.Людкевича (2003 р.). Репертуар музиканта охоплює музику від бароко до сучасності. Останнім часом він все більше зосереджується на інтерпретації музики XX століття

Окрім того, Роман Ревакович – відомий польський музикант, диригент і композитор, музично-громадський діяч. Він один із фундаторів і натхненників львівського фестивалю сучасної музики “Контрасти”. Його підтримці завдячують багато українських композиторів, особливо молодь. Завдяки цьому енергійному чоловікові Польща почула українську музику, бо саме Роман Ревакович є засновником і артистичним директором фестивалю “Дні української музики у Варшаві”.

У програмі концерту прозвучали такі твори: Гражина Бацевіч “Концерт для струнних”, Валентин Сильвестров “Серенада” (для струнних), Генрик Міколай Гурецкі “Концерт для чембало і струнного оркестру” (версія для фортепіано з оркестром), Ігор Щербаков “Фортепіанний концерт №1″, Мирослав Скорик “Диптих” (для струнних), Войцєх Кіляр “Орава” (для струнних).

Ґражина Бацевич (пол. Grazyna Bacewicz; 5 лютого 1909, Лодзь — 17 січня 1969, Варшава) — польська скрипалька і композитор.

Загалом музика, яка прозвучала цього вечора, відтворювала настрої і ритм життя у ХХ столітті. Вона була трохи тривожною і мрійливою, надто швидкою і ледь чутною, агресивною і загадковою.

Джерело: Тернопіль Вечірній

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top