Головна / Огляд ЗМІ / У тернопільській бібліотеці діє дитяча кімната Smart Kid

У тернопільській бібліотеці діє дитяча кімната Smart Kid

skyline-design-sp-kids-drawing-590Діти грають у монополію, Xbox-приставку та ставлять вистави у дитячій кімнаті Smart Kid у бібліотеці. Поки діти займаються у дитячій кімнаті, батьки вивчають іноземні мови. Дитячу кімнату нещодавно відкрили у обласній бібліотеці для молоді. Вона працює щодня, крім суботи, з 10 до 18.00. З березня для дітей діятимуть групи англійської та німецької мови, ораторський клуб та акторський клуб.

- Власне, кімната для дітей у нас була вже давно, – каже керівник центру „Вікно в Америку” Ірина Драч. – Але з січня цього року нам вдалось відкрити цю мультимедійну кімнату Smart Kid. Тут діти можуть навчатись, гратись і з користю для себе проводити своє дозвілля.
Щодня після уроків у цій кімнаті збирається близько 50 дітей. Вони можуть виконувати свої домашні завдання, вчити англійську мову, гратись і різноманітні ігри та читати чимало цікавих книжок. Адже у дитячій кімнаті є сучасна навчальна та художня література для дітей молодшого шкільного віку, книги, журнали та диски іноземними мовами. Серед улюблених книжок у дітей Pop-up книги, які всередині мають об’ємні ілюстрації. Також діти мають вільний доступ до комп’ютерів та планшетів.
- У нас ще є цікаві ігрові майданчики для дітей, – каже пані Ірина. – Це дитяча кухня, настільний хокей, ляльковий пересувний театр, автомобільні гірки та гараж з машинками.
До бібліотеки часто приходять сім’ями. Поки діти займаються у дитячій кімнаті, батьки вивчають іноземні мови. Або ж із дітками займається психолог. Він готує діток до школи, а для учнів молодших класів проводить індивідуальні бесіди. Також батьки можуть отримувати практичні поради по вихованню дітей.
- Ще ми проводимо різноманітні майстер-класи, – розповідає Ірина. – Наприклад, до Дня Валентина ми разом дітками робили валентинки. А потім вони їх дарували батькам, одне одному, та друзям.
Сімейне дозвілля у бібліотеці можна проводити за допомогою Xbox приставки, де можна уявно грати баскетбол, бадмінтон, танцювати. Міні-більярд можуть грати і діти, і їхні батьки. Як вважають працівники мультимедійної кімнати, настільні ігри розвивають мислення у дітей, їхню логіку, мовлення.
- До нас батьки приводять діток віком від двох рочків, – каже працівниця мультимедійної кімнати Анна Василюк. – Для таких діток у нас теж багато іграшок. Є дидактична лялька. Коли такі маленькі дітки бояться дорослих або інших дітей, то ми беремо таку ляльку і вдаємо, що вона говорить. Таким чином діти перестають боятись.
Серед відвідувачів мультимедійної кімнати є діти, які приходять сюди протягом декількох років. Так Ілона Іванина та Вероніка Задворна відвідують її протягом трьох років – від першого класу.
- Я сюди приходжу після школи, – каже дев’ятирічна Ілона Іванина. – Дуже люблю гру монополія. Цю гру можна грати разом із друзями. А ще люблю вчити англійську мову.
Хоча для дітей доступні планшети із виходом в Інтернет, дев’ятирічна Вероніка Задворна більше любить гратись у ляльковий театр та складати абетки українською та англійською мовами.
- Щоб діти могли займатись у цій кімнаті потрібно лише, щоб вони мали читацький квиток нашої бібліотеки, – каже пані Ірина. – А так все, що є у нас для дітей – це абсолютно безкоштовно.
Також до літа у бібліотеці планують створити чимало цікавих програм для дітей та нових ігор.
- Дуже часто діти граються у бібліотекарів і коли ми заповняємо якісь формуляри, вони так спостерігають цікаво і хочуть самі спробувати, – каже Анна Василюк. – Тому на літо ми хочемо зробити волонтерську допомогу для учнів третіх-четвертих класів. Вони спробують себе у ролі бібліотекарів і допомагатимуть молодшим відвідувачам із домашніми завданнями, видаватимуть книжки, пояснюватимуть як грати ту чи іншу гру.
У бібліотеці ще надають послуги бібліоняні. Батьки можуть залишити дітей віком від двох років на одну годину в бібліотеці, де за ними наглядатиме няня.

Довідка
Адрес обласної бібліотеки для молоді: вул.. Д. Нечая, 29 (Новий світ). Контактний телефон (0352) 25-97-15.

Клуб любителів читання „Ключик” діє щопонеділка та з 14.00 до 15.00
Клуб акторської та ораторської майстерності діє щовівторка з 14.00 до 15.00
Заняття з психологом проводять щовівторка з 15.00 до 16.00
Майстер-класи з рукоділля проводять щосереди з 15.00 до 16.00
Заняття для дітей у клубі англійської мови „English hour” проводять щосереди з 14.00 до 15.00, а у клубі німецької мови „Deutschmobil” – щочетверга з 14.00 до 15.00.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top