Головна / TOP / У галереї «Бункермуз» будуть тіла та священні рідини

У галереї «Бункермуз» будуть тіла та священні рідини

1491618_498544596935524_1836539573_n29 березня о 19:00 у галереї «Бункермуз» відбудеться репрезентація виставки Process народженої в Одесі, нині киянки Альони Токовенко.

Її робити — експресивні та неоднозначні. У них — алхімічні священнодійства, препарування страхів, травм і прихованого, яке не може вийти на поверхню. Художниця характеризує свій стиль як «Колаж, зі всього, що вдалося абсорбувати».

Картини, представлені на виставці, «створені приблизно в один період. У мене в голові є такі, ніби припадки, котрі тривають певний час. І той час занятий розмірковуваннями на певну тему. У цьому випадку — процесів. Ніби всі думи циклічно крутяться навколо одного каменя спотикання.

— Який ваш концепт бачення мистецтва?

— Мені здається, а, може, так воно і є, що я могла б робити те сааме  в будь-якому виді мистецтва,  тому що насамперед  хочу мати безпосередню справу зі своєю особистістю, всіма її страхами й травмами і всім, що приховано та не може вийти на поверхню. Це такий-собі квазінауковий трактат у картинках про те, що послав бог. Я не фанат живопису, як це прийнято казати, в сенсі, я б не  могла, наприклад, раптом стати затятим колекціонером. Мені просто подобається ПРОЦЕС. Процес створення та відображення. Не саме явище, а скоріше механізми, що примушують його існувати та оновлюватися. Причина та наслідок і, як наслідок, — їх взаємодія, а також причина їх взаємодії цікавить мене. Це мене цікавить у будь-якій сфері, якщо намагатися проаналізувати певну надчутливість.

Чи можна сказати, що ваші роботи герметичні?

— Так, герметичні, щось на кшталт автономної хімічної лабораторії, а може, вони просто хочуть залишити цей простір, що їх оточує, і прагнуть все для того мати в арсеналі. Я не знаю, бо не завжди свідомо маю на увазі те, що роблю. Воно так саме стається. Мої роботи – це наслідок підсвідомого вивчання процесів підсвідомості. Просто така собі документація процесу. Я взагалі мало думаю головою, скоріше я підлеглий відчуттів. А потім вони проходять процес внутрішнього аналізу.
До слова, художниця народилася 1989 року в Одесі.

2006-2011 навчалась у Одеському державному художньому університеті ім. М. Грекова. У 2013 залишила  Київський національний університет технологій та дизайну, факультет «Дизайн одягу».

Її авторські роботи представлялись на виставках :

2012 — виставка робіт студентів ОДХУ ім. М. Грекова  «На крилах натхнення»

2011 – персональна виставка «Здесь живут».
2011 – виставка дипломних робіт ОДХУ ім. М. Грекова.

2012 – персональна виставка PROCESS.

2012 – участь у фестивалі «Гогольфест».

 

На Валовій

xKcGF842il0 fdpVUhlPAHc

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top