Головна / Огляд ЗМІ / Творча зустріч з майстром народної ляльки

Творча зустріч з майстром народної ляльки

imagesНещодавно видавництво “Навчальна книга – Богдан” в “Домі книги” організувало творчу зустріч із майстром народної ляльки Аллою Шушкевич, під час якої відбулася презентація видань “Народна лялька. Технологія виготовлення: навчально-методичний посібник”, “Народна лялька. Інструкційні картки. 5-6 класи”
Майстриня розповіла про те, що таке народна лялька та де шукати корені її походження, що необхідно вміти й знати для виготовлення народної ляльки та інше.
“Лялька-мотанка, як пісня та вишивка, є елементом народного фольклору. Ми отримали її у спадок за усними переказами. Бабуся і мама робили ляльку із підручних матеріалів, аби забавити дитину. Під час цієї роботи жінки спілкувалися із дітьми, особливо доньками. Згодом маленька дівчина ставала дружиною, мамою і передавала ці вміння наступним поколінням. Етнографи збирають крихти цих знань та описують у своїх дослідженнях. Відомими дослідниками є Олександр Найдин, Тетяна Пірус. Мені прикро, що я не пам’ятаю, що розповідала мені бабуся, коли робила для мене ляльку. Хоч виросла я в благополучній родині і мала різні ляльки, але бабусина була найдорожча і наймиліша”, – згадала Алла Шушкевич.
Майстриня також зазначила, що ляльки-мотанки поділяються на види: веснянка, нерозлучники, багаторучка (для господині щоб все встигала робити), доля, травниця, круп’яничка та інші.

Джерело: Тернопіль Вечірній

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top