Головна / Суспільство / Тернополянин продасть неймовірні фото з барикад, щоб допомогти сім’ям Героїв “Небесної сотні”

Тернополянин продасть неймовірні фото з барикад, щоб допомогти сім’ям Героїв “Небесної сотні”

студенти2На Мистецькому фестивалі «Ї», що відбудеться 28-30 березня в Тернополі, шанувальники фотографії матимуть нагоду побачити унікальну виставку. Талановитий тернопільський фотограф Андрій Шевчук вперше представить гостям заходу підбірку світлин «Євромайдан моїми очима», що складається з трьох частин.

Винятковість цих робіт не лише в тому, що кожна з них відчута й пережита автором та несе неповторні емоції. Деякі з них, а саме 16 картин-фото з барикад, Андрій Шевчук планує продати на аукціоні, а отрирмані кошти передати сім’ям героїв «Небесної сотні» з Тернопільщини:

Скільки часу Ви провели на Євромайдані? Що вразило Вас найбільше?

- На київському майдані я був двічі, нажаль більше не було можливості, адже вдома чекає моя маленька сім’я. Тут, на місці, старався більше бути активнішим, – був і на блокуванні ВВшників тернопільських і чергував на наших “КПП”, що при в”їзді в місто. На майдан на Театральну площу також з сином старався виходити. Але, звичайно, тягнуло в Київ, в серце революції.

Першого разу я був в Києві після подій на Грушевського, після смертей Нігояна, Вербіцького, Жизнєвського… уже тоді було важко там знаходитись морально. Тривога відчувалась. Але люди, яких я там бачив… вони випромінювали дух свободи. У них відчувалась та доброта. Та воля до перемоги. Другого разу я поїхав до столиці в ті дні після перемоги майдану, ціною життів Небесної сотні. Зранку я поїхав до резиденції нашого продажного «гаранта», мені і 3 годин не вистачило, щоб обійти його володіння. Здивованим я не був, адже очікував там побачити небувалу розкіш. Після Межигір’я я вирушив на майдан.

Вийшовши з метро Майдану Незалежності, у мене відняло мову. Я навіть фотографувати не відразу зміг. Був просто якийсь ступор. Це був зовсім не той майдан, який я бачив першого разу. Хотілося впасти на коліна і битися головою об ту бруківку. Серце обливалось кров’ю… Море квітів, жалоба… В повітрі була атмосфера надзвичайної скорботи за синами України. Сліз здається нікому не вдавалося втримати… Також після розмови з братом, він був там на барикадах в ніч 18 лютого, у голові моїй усе перевернулось… Мені тяжко говорити про що саме він мені розказував, я це залишу мабуть з собою.. Скажу одне, після цього всього мої сини будуть знати хто такі герої України, що таке воля до свободи, що таке український дух. І кожного року ми будемо вшановувати пам’ять тих людей, що поклали своє життя заради нашого майбутнього!

Що надихнуло Вас на ідею проведення благодійного аукціону?

- Ідея проведення аукціону виникла спонтанно. До мене просто звернулась організатор Наталя Дзядик та запитала, чи не хотів би я виставити свої фотографії на фестивалі, висвітлити тему майдану. Я погодився, чому б ні . І тут відразу ж подумав чим би була корисною моя участь у даному фесті. В голову прийшла думка про проведення так званого аукціону, виставки 16 картин-фото, з зібраних коштів за продаж картин на пожертву сім’ям загиблих земляків.

Джерело: studentscapital.org

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top