Головна / TOP / Тернопільським дівчатам-підліткам: «Я – цінна. Я – особлива. Я – гідна.»

Тернопільським дівчатам-підліткам: «Я – цінна. Я – особлива. Я – гідна.»

x_a088386aНещодавно у Тернополі стартував проект для дівчат-підлітків «Я – цінна. Я – особлива. Я – гідна.» Тернопільський лікар-психотерапевт Марія Хомів розробила унікальну програму для дівчаток віком 12-16 років.

-          Курс поділений на дві категорії: від 12 до 14 років та від 14 до 16 р.  Заняття проводяться у доступній та захоплюючій формі – розповідає пані Марія, –  На них  дівчатка формують свій образ. До усіх учасників ми ставимось як до своїх дітей. . Кожна дівчинка мріє стати щасливою, красивою та знаменитою. А її батьки бажають, щоб їх донька виросла доброю, розумною і успішною. У даному проекті наші спеціалісти розкриють секрети пізнання і розуміння себе. Основна мета курсу – допомогти дитині віднайти себе. Звичайно, батьки відіграють основну роль у вихованні своїх дітей, тому наші фахівці надають професійні поради конкретного спрямування. Ми допомагаємо учасницям відчути свою неповторність, цінність.

Група, яку ми набрали сьогодні буде уже третьою. Кількість учасниць в середньому, складає 10-12 чоловік. Кожне заняття проходить по-різному, для кожної групи я підбираю індивідуальну програму. Найчастіше заняття проходять у ресторації «Мамонт», там для нас виділяють окремий зал, де дуже зручно та затишно.

Ми залучили до співпраці різних фахівців та спеціалістів – це лікар-гінеколог, психолог, лікар-психотерапевт, також у нас працюють професіонали в галузі етикету. Є Арт-майстрині, котрі  навчають дівчаток виготовляти найрізноманітніші подарунки ручної роботи: нещодавно ми вчились виготовляти шоколадний фонтан. Окрім того, в нас проходять творчі навчання гри на етнічних барабанах, задіяний також танцювальний терапевт, котрий вчить учасниць відчувати мову свого тіла, ну і, звичайно, проводимо заняття акторського мистецтва.

DSC03492-          Мені порекомендували записати доньку знайомі, – розповідає мама учасниці,  Подобається, що на заняттях навчають етикету, правильної поведінки. Також, тут є можливість навчитись виготовляти подарунки своїми руками. В наш час бракувало таких гуртків.

-          Сьогодні я тут перший раз. Хотіла б навчитись виготовляти щось своїми руками, – розповіла учасниця проекту Бартків Марія.

 

DSC03495Моїй дочці 12 років. Сьогодні у нас перше заняття. Ми звикли не чути близьких нам людей, тому я сподіваюсь, що те, що я хочу їй донести вона почує від фахівців у даній галузі. Тут вона має можливість побачити себе з боку, розвинути самосприйняття, підняти самооцінку, – розповіла Катерина Найдух. Я за освітою психолог, не один рік працювала в дитячих центрах, тому з впевненістю можу рекомендувати гуртки такого роду.

Юля Найдух, учасниця проекту:

Від цього проекту я очікую навчитись розуміти себе, вміти допомогти іншим. Тут мені дуже подобається атмосфера. На заняттях хотіла б навчитись бути справжньою леді.

До слова, Марія Хомів – лікар психотерапевт, учасниця майстер-курсу в методі позитивної психотерапії, член Всесвітньої Асоціації Позитивної психотерапії (WAPP), член Української Спілки Психотерапевтів (УСП), Координатор благодійного проекту для вагітних «Школа щасливого материнства св. Анни», www.mamusi.org.ua. Автор проекту для дівчат-підлітків «Я- цінна, Я-особлива, Я-гідна», волонтер у консультативного центрі руху за життя «Колиска життя», www.noabort.te.ua, ведуча груп для жінок, та тренінгів індивідуального розвитку, ведуча суботньої сімейної рубрики на «Радіо Світанок».

 

Оксана Ратушняк

На Валовій

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top