Головна / Мистецтво / Тернопільські театрали зіграють комедію “Народний депутат”

Тернопільські театрали зіграють комедію “Народний депутат”

cfad3d97e5f831e785f6d9f666bf4c6eНаступного тижня на тернополян очікує нова прем’єра від творчого колективу Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т.Шевченка. Такий подарунок режисер В’ячеслав Жила підготував спеціально з нагоди Міжнародного дня театру. Отже, глядачі зможуть насолодитися вишуканим і актуальним гумором під час перегляду комедії “Народний депутат” за твором сербського драматурга Броніслава Нушича. Прем’єрні покази відбудуться 27, 29, 30 березня о 19.00.
“Ми покажемо правду сьогодення за допомогою політичної сатири. Наші глядачі знайдуть тут багато відповідей на свої запитання, адже у виставі відображені проблеми, з якими зіштовхнулося наше суспільство сьогодні: формування нового уряду, депутатського корпусу, політ технології і іншого. Якщо ми не будемо сміятися над собою і своїми проблемами, прискіпливо до себе ставитися з гумором, то у нас не буде майбутнього”, – зазначив режисер-постановник В’ячеслав Жила.

Ще навесні минулого року пан В’ячеслав під час пошуку нового матеріалу для постановки відкрив для себе твір Броніслава Нушича “Народний депутат”. “Коли я прочитав п’єсу, то виникло бажання поставити її. Твір написаний у 1883 році сербсько-хорватським драматургом, але її події є актуальними для всіх нас. Політично-соціальна ситуація в нашій країні запізнюється порівняно із Європою більше, ніж на сто років. Я попросив у Влади Собуцької зробити літературний переклад на українську мову. Дуже складна робота щодо акторської майстерності, адже виконавці ролей мають ніби з боку показувати персонажів. Постановка виходить на рівень брехтівського політичного театру”, – додав В’ячеслав Жила.
У “Народному депутаті” висміюється парламентаризм, фальш виборів, захланність і жадібність депутатів, поліцейський бюрократизм і корупція правлячої верхівки. Під час вистави звучатиме сербсько-хорватська музика. Сценографією і костюмами займався львівський художник Мар’ян Савицький. Виставу ведуть Юрій Черненко, Віталій Луговий

Дійові особи та виконавці:
Аврем Прокіч – заслужений артист України Іван Ляховський
Павка, його дружина – актриса Світлана Бевз та актриса Ірина Складан
Даніца, їхня дочка – актриса Алла Кулішевська та Олена Складан
Спіра, чоловік сестри Павки – заслужений артист України Сергій Андрушко
Спірініца, сестра Павки – актриса Світлана Обухівська та Ольга Скала
Івковіч, адвокат – заслужений артист України Олександр Папуша
пані Маріна, його тітка – заслужена артистка України Марія Гонта та актриса Мирослава Мельник
Секуліч – актор Максим Попович
Йовіца Ерковіч – актор Микола Петрусенко та актор Віталій Луговий
Сіма Сокіч – актор Микола Блаженно та актор Юрій Черненко
Срета – актор Сергій Бачик
Младен, робітник Аврема – актор Олег Кирилів
Офіціант – актор Дмитро Чоповський
Жандарм – актор Михайло Безпалько
Громадяни – актори Василь Гураль, Ігор Наконечний, Віталій Зубченко, Євген Лацік, Володимир Процюк, Микола Ткачов та інші актори театру.

Джерело: Тернопіль Вечірній

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top