Головна / Огляд ЗМІ / Театр із Козови підкорив Європу

Театр із Козови підкорив Європу

dyvosvit_2Вже тридцять років у Козові діє унікальний театр «Дивосвіт», який об’єднує талановитих дітей містечка. Хлопчики та дівчатка навчаються тут акторської майстерності і пізнають світ. Цей чудовий колектив знають не лише на Тернопільщині, а й за кордоном. Кореспондент «Нашого дня» завітала в гості до козівських акторів та їх натхненниці і режисера театру Людмили Ткаченко-Кульки, дізналася про їх досягнення, мандрівки Європою та творчі плани на майбутнє.
Театр «Дивосвіт» з’явився на світ у 1983 році у Козівській загальноосвітній школі №1. Заснувала його вчителька світової літератури Людмила Ткаченко-Кулька, пише Наш День.
– Я назвала театр «Дивосвіт», оскільки вірю, що він відкриває дітям бачення життя, мистецтва, театру, – пригадує пані Людмила. – Це дивний світ дитинства, людської доброти і навіть зла, яке також існує поряд з нами.

І хлопці, і дівчата сприйняли із захопленням ідею створення театру. За тридцять років змінився не один акторський склад. Школу «Дивосвіту» пройшло кілька сотень дітей. І хоч ніхто з юних акторів не обрав своє дитяче захоплення майбутньою професією, багато продовжують грати в аматорських театрах своїх вишів і обов’язково приїздять на прем’єри рідного колективу.
За час існування «Дивосвіт» зіграв близько півсотні різноманітних вистав. Кожна з них рідна і близька по-своєму.«Іванова сопілочка», «Пан Коцький», «Снігова Королева», «Василькові рушники», «Правдива пісня», «Віщування старого дуба», «Чорна квітка», «Не купити ума, якого нема», «Карлик Ніс», «Лускунчик», «Кривенька качечка», «Усмішка» та багато інших. Зараз колектив репетирує нову п’єсу «Принцеса Болотеса» про те, як люди знищують природу.
Після створення «Дивосвіту» пані Людмила здобула режисерську освіту в Москві. Зазвичай, вона працює з готовими сценаріями, але кожен з них удосконалює та розширює, додає цікавих героїв, аби залучити до вистави всіх учасників театру. А це близько сорок хлопців та дівчат від третього до десятого класу.

dyvosvit«У кожній дитині є маленьке сонце, тільки треба його побачити і не погасити», – таке вчительське і режисерське кредо Людмили Ткаченко-Кульки. ЇЇ вихованці, мабуть, відчувають це, тому радо приходять на репетиції і дуже люблять свій театр. Зізнаються, це цікавіше, аніж грати в комп’ютерні ігри. Адже потрібно вивчити роль, зрозуміти її, вжитися в образ, підібрати костюм, грим. Тому театр для кожного з них цікава і захоплююча пригода.
«Дивосвіт» часто бере участь в обласних та всеукраїнських конкурсах. У 1991 році йому присвоїли звання зразкового. Колектив побував на гастролях у Польщі та Німеччині. На канікулах вирушать в Чехію. Діти подружилися із своїми закордонними ровесниками. Минулого літа школярі з міста Чад гостювали у Козові.

– Я рада, що мої вихованці мають можливість побувати в інших країнах, ознайомитися з різними культурами, побачити, як живуть люди в Європі. Для їх розвитку це дуже важливо, – зазначає пані Людмила.
На сцені Будинку культури кипить робота. Розпочалася репетиція вистави «Принцеса Болотеса». На сцені з’являються зайчики, рибки, п’явки, русалки. Отак у театральній грі діти вчаться розпізнавати добро і зло, правду і брехню, берегти природу, шанувати батьків. Адже кожна вистава – це маленька школа життя. Щиро зичимо «Дивосвіту» натхнення, вдалої прем’єри і цікавих мандрівок.
Юля ТОМЧИШИН

Джерело: Наш День

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top