Головна / TOP / «Раз…Два…Три… Тепер!» – Тарас Прохасько на фестивалі «Ї»

«Раз…Два…Три… Тепер!» – Тарас Прохасько на фестивалі «Ї»

IMG_0669Другий день мистецького фестивалю «Ї» у Тернополі відзначився низкою значимих літературних зустрічей, серед яких і виступ знаного українського письменника Тараса Прохаська.

Насправді ж з митцем цього дня можна було поспілкуватись  і послухати його твори двічі – спершу Прохасько провів зустріч з шанувальниками добротного літературного слова одразу по обіді в книгарні «Дім Книги», а увечері присвятив пів години й для великої фестивальної сцени у РК «Максим».

Вийшовши до публіки фестивалю у «Максимі, без зайвих слів і дій Тарас Прохасько почав втілювати на сцені мистецького фестивалю «Ї» основне –  взявся за читання своїх творів, заради чого, власне, й приїхав до Тернополя. Однак не обійшлося без невеличкого екскурсу в постмодернізм. Після пояснення деяких особливостей цього світоглядно-мистецького напряму Прохасько зачитав уривки чотирьох творів зі збірки «Раз…Два…Три… Тепер!», що була презентована торік.

Про Карпати, про австрійського адмірала Ярослава Окуневського, про сходи та цвинтарі, а також коротко про чеченців слухали в залі мистецького фестивалю «Ї». Монотонні ритми низького Прохаськового тембру зібрали шанувальників творчості письменника під саму сцену, щоб вдосталь насититись особливою, трохи віддаленою і загадковою, наскрізь просякнутою карпатськими легендами, аурою Тараса Прохаська, яку той привіз із Франківська.

Притаманна текстам Прохаська насиченість та інформативність, деяка менторність і науковість вимагають уважності та зосередженості – про це добре знають ті, кому вже доводилось слухати письменникові твори у його ж виконанні. В цьому переконались і на фестивалі «Ї» у Тернополі.

Алла Сердюк

На Валовій

IMG_0668 IMG_0678 IMG_0679

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top