Головна / Мистецтво / Понад сто п’ятдесят найраритетніших видань “Кобзаря” зібрав тернополянин

Понад сто п’ятдесят найраритетніших видань “Кобзаря” зібрав тернополянин

10_25_17_600_autoПонад сто п’ятдесят фототипічних, факсимільних та репринтних видань “Кобзаря” зібрав тернополянин Іларіон Пилепець. Всі ці книги різних років випуску, упорядників, видавництв, з авторськими ілюстраціями чи роботами маловідомих митців. Власник колекції з дитинства зачитувався творами великого письменника, відшукував “білі плями”, аналізував.

“Найраритетніше із видань – “Кобзар” 1912 року. Його придбав у 1970 роках на вторинному ринку за 2 карбованці 50 копійок. Книга привернула увагу насамперед обкладинкою із вишиванкою. Також є факсимільне видання першого “Кобзаря”, надруковане у 1942 році. Цей примірник цінний ще й тим, що тривалий час перебував у криївці Романа Шухевича”, – розповів Іларіон Пилипець.

Цікаво переглядати фототипічні екземпляри із збереженням правопису автора. Мимовільно ти, ніби повертаєшся у тамтешнє середовище. Перекреслені строки, затерті букви, чисті сторінки. Таким чином спостерігаєш за розвитком думки великого автора.

“До речі, якщо порівняти кілька однакових творів різних упорядників, а особливо після тривалих їх перевидань, трапляються не тільки типографічні помилки, але й зміни у стилістиці, – зауважує Іларіон Ілліч. – Особливо це помітно у книгах довоєнного періоду”.

Напередодні урочистостей святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, левову частину назбираного колекціонер репрезентував у бібліотеці-музеї “Літературне Тернопілля”. У такий спосіб чоловік прагнув заохотити молодь до читання. Іларіон Пилипець переконаний, що ніякий електронний примірник не може перевершити ефект від друкованих аналогів.

Джерело: Тернопіль Вечірній

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top