Головна / Огляд ЗМІ / На Тернопільщині можна відвідати 30 замків

На Тернопільщині можна відвідати 30 замків

32006347ef7dПонад 30 замків і їх руїн збереглися у Тернопільській області. В одних проводять екскурсії, а в інших можна хіба помилуватися природою.

До національного заповідника Замки Тернопілля належать 11 замків і замково-палацових комплексів, до Бережанського і Кременецько-Почаївського державних історико-архітектурних заповідників — по одному.

- До складу “Замків Тернопілля” входять Збаразький, Вишневецький, Скалатський, Теребовлянський, Микулинецький, Підзамоцький, Золотопотоцький, Язловецький, Скала-подільський, Кривчанський та Чортківський, – розповідає старший науковий співробітник вказаного заповідника Руслан Підставка. – Експозиції діють у Збаражі та Вишнівці. У квітні-травні відкриваємо експозицію у Скалатському замку.
У Збаражі якраз триває реконструкція внутрішнього італійського дворика в палаці. Тому у цій будівлі відкриті для туристів зелена і жовта вітальні на першому поверсі і другий поверх.
- Дворик відновлюємо за проектом Скамоцці, – коментує історик.
Також екскурсоводи є на місцях у Теребовлянському та Язловецькому замках.
- У цих двох замках проводять оглядові екскурсії про архітектуру, історію, власників, легенди, пов’язані з цими пам’ятками, – продовжує пан Підставка.
Імовірно, що що незабаром до “Замків Тернопілля” можуть включити і руїни замку у Бучачі.
У Кременці, біля в’їзду до замку також чергують екскурсоводи. А в Бережанському замку діє виставка.
- На першому поверсі у нас виставка кам’яних оздоблень і старих фотографій замку й замкової каплиці. На другому – фрагменти скульптьур та оздоб надгробків із замкової каплиці і міщанських меблів кінця ХІХ – першої третини ХХ століть, – розповідає завідувач науково-дослідного відділу Бережанського державного історико-архітектурного заповідника Володимир Парацій.

До слова, національний заповідник “Замки Тернопілля” у вересні відзначить 20-річчя.

Джерело: 20 хвилин

Ціни на вхід у замки
Збараж 15 – для дорослих, 8 – для студентів, 5 – для дітей; екскурсія з групи до 10 чол. – 30 грн, більше 10 чол. – 50 грн
Вишнівець 10 грн, екскурсія з групи – 30 грн
Теребовля 10 грн, екскурсія з групи – 30 грн
Язловець 10 грн, екскурсія з групи – 30 грн
Бережани 5 грн – для дорослих, 2 грн – для дітей, екскурсія для групи – 20 грн
Кременець до 1 квітня вхід безплатний. Потім – 5 грн – для дорослих, 2 – для студентів, 1 – для дітей. Якщо замовляєте екскурсію – то за вхід уже не беруть, а тільки за обслуговування: з групи до 20 чол. – 100 грн, далі додається по 10 грн за кожні 10 чол.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top