Головна / TOP / Майже психотерапевтична виставка картин у Бункермузі

Майже психотерапевтична виставка картин у Бункермузі

DSC00252Вчора у галереї “Бункермуз” відбулось відкриття виставки експресивних та неоднозначних картин української художниці Альони Токовенко.

В першу чергу хочеться відзначити позитивну атмосферу, що панувала на виставці. Під картинами стояли свічки, у залі звучала характерна музика – це підсилювало емоції.   Попри агресивний вміст картин, що приховують у собі страхи та травми, художниця заряджала надзвичайно позитивною та світлою енергетикою. Скромна та приємна у спілкуванні Альона Токовенко ніби притягувала своєю неординарністю. Залишити виставкову залу було важко.

- Творчість – це найкращий спосіб сублімації, – розповідає художниця, – Агресія, що накопичується всередині, повинна мати вихід. Є люди, які вбивають, таким чином вони теж звільняються, свої ж емоції я переношу у творчість. На  картинах, що представлені відображений мій внутрішній стан, усі вони – це частинка мене. Мої роботи –  наслідок підсвідомого вивчання процесів підсвідомості. В  картинах переважає червоний колір, який символізує кров. Я вважаю, що кров – основна і  найглибша субстанція, по якій можна дізнатись все. Кров – це джерело та своєрідне сховище. З іншого боку, червоний колір для мене символізує динаміку, бажання рухатись, відчувати.Якщо ви помітили, переважно на усіх картинах відсутні очі та руки. Це передає відчуття  безпомічності: у тебе нема можливості собі допомогти, тому що це не потрібно. Я б назвала це одним словом “наитие” – натхнення, послане вищими силами. В першу чергу ми відчуваємо. Попри специфічність та характерні риси  моїх робіт я не маю ніякого відношення до готичної культури.

На разі, працюю над новим проектом, який, можливо, буде дещо відрізнятись від сьогоднішнього. Як я вже говорила, усе залежить від динаміки, це завжди сублімація того, що з тобою відбувається.

DSC00277

До слова, ознайомившись з творчістю молодої художниці, залишається відчуття своєрідного психотерапевтичного сеансу.
- Хочу відзначити, що у Тернополі з кожним разом все більше епатажу. Зокрема, після сьогоднішньої виставки з’явилось бажання прийти сюди знову. Роботи художниці викликають в мене зміну емоційного стану, що відволікає від рутини, – відзначив Богдан Дікальчук.

 

Оксана Ратушняк

На Валовій

 

 

DSC00247 DSC00249 DSC00253 DSC00255 DSC00262 DSC00261 DSC00260 DSC00258 DSC00256 DSC00263 DSC00264 DSC00265 DSC00266 DSC00268

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top