Головна / Огляд ЗМІ / Кременецький замок лідирує у проекті пам’яток

Кременецький замок лідирує у проекті пам’яток

244517_2Кременецький замок лідирує у першому етапі проекту «Найкращі пам’ятки України – обрані народом» серед усіх об’єктів, представлених від Тернопільщини.

Загалом до проекту потрапило 8 пам’яток: палац Вишневецьких, Збаразький замок, Кришталева печера, Русилівські водоспади, замки – Сидорівський, Червоноградський, Скала-Подільський та Кременецький. Наступними у рейтингу – Кришталева печера, що набрала 119 голосів проти 274 за Кременець. Щоправда, до лідерів, які входять у ТОП-10 України, легендарному замку ще далеко…

Як повідомляється на сайті проекту, перший етап голосування «Найкращі пам’ятки України – обрані народом» стартував у жовтні минулого року. Голосування проводиться на обласному рівні. За результатами онлайн-голосування, чотири пам’ятки кожної області, що набрали найбільшу кількість голосів, будуть відібрані для участі в загальноукраїнському голосуванні на другому етапі проекту.

Проект «Найкращі пам’ятки України – обрані народом» створено з метою привернути увагу та інтерес до історичних пам’яток архітектури, природного надбання України. На жаль, сьогодні дуже багато з них перебувають у жалюгідному стані, вкрай необхідно підтримувати їх у належному вигляді для збереження на землі. Проте організатори конкурсу вважають важливим не лише збереження надбань культури та архітектури, а й змогу з гордістю показувати їх гостям України.

Вибір десятки найкращих пам’яток нашої держави відбудеться шляхом загальнонародного голосування. Важливо, що бажаючі проголосувати за улюблені пам’ятки, можуть зробити це лише з однієї IP-адреси не більше разу на добу. Порушників адміністратори сайту суворо каратимуть. При виявленні накручування голосів за допомогою програми та спеціальних сайтів чи будь-якими іншими методами усі голоси будуть анульовані.

Цікаво, що представлені об’єкти відрізняються між собою, так би мовити, за масштабами. Наприклад, від одних областей на сайті можна знайти замки, природні та архітектурні пам’ятки, відомі далеко за межами країни. Від інших же регіонів для голосування пропонують, наприклад, пам’ятник князю Ігорю, Стаханову або Остапу Бендеру. А ось на Харківщині один із пропонованих об’єктів – гора Кременець. У районі гори Кременець за часів Київської Русі проходив державний кордон, на якому зупинявся князь Ігор. Ця подія відображена епізодом у літописі «Слово о полку Ігоревім». Тут розташована експозиція кам’яних баб, зібраних на території Харківщини, та монумент на честь загиблих у Другій світовій війні.

Олена Шевчишина

Джерело: «Номер один»

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top