Головна / Мистецтво / Художник з Тернопільщини володіє унікальним прийомом оптичної ілюзії

Художник з Тернопільщини володіє унікальним прийомом оптичної ілюзії

1170595Картину-ілюзію революційного змісту намалював художник із Бережан Олег Шупляк. На картині і шини, і барикади, і повстанці. Ці деталі так майстерно сплітаються, що якщо вдивитись у них, бачимо портрет Тараса Шевченка.

Нагадаємо, Олег Шупляк володіє унікальним художнім прийомом оптичної ілюзії. Картини, виконані у цій техніці, – із подвійним змістом. Художник написав близько 60 таких картин. Серед них не одну картину налічує і Шевченкіана.
- Першу картину з подвійним змістом на тему Шевченка я намалював у 1991 році. Її назва – “Кобзар”, – каже художник. – А два роки тому я намалював картину “Коліївщина”, вона наче у передчутті революції на Майдані.
Останнім часом в Олега Шупляка з’явилася внутрішня потреба присвятити свою роботу теперішнім подіям.
– Важко було її реалізовувати, адже через те, що робилося на Майдані, я не міг ні працювати, ні спати, – каже митець. – Але у такий важкий час художник має бути з народом. Адже залишатись осторонь – просто злочинно.
Олег Шупляк на Майдан їздив не раз. Малював різноманітні революційні логотипи, плакати, які ставили на барикади перед “Беркутом”. Вони навіть не завжди були підписані, бо в такій ситуації авторство не головне, вважає художник.
- Ідею написання картини на тему Майдану я виношував цілу зиму, за тиждень-два реалізував, – каже пан Шупляк. – Якраз встиг до святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Принт картини використали для оформлення сцени Майдану в Києві, він залишається там і досі. Саму ж картину можна побачити на виставці у Тернопільській галереї спілки художників.

1170594Олег Шупляк ділиться своїми думками про Майдан.
- Цей момент показав, хто є хто, – каже чоловік. – Нація кристалізувалася. Хто б міг подумати, що наші хлопці таке зроблять. Ми живемо в історично-значимий час для України. Коли на очах простий хлопчина перетворився на героя, праведника, мученика. Майдан для мене – сакральне місце, він став символом, як Запорізька Січ. Це місце освячене кров’ю.
Довідка
Олег Шупляк – член Спілки художників України. Закінчив Бережанську художню школу, згодом Львівський національний університет “Львівська політехніка” за спеціальністю архітектор. Знання з живопису здобував самотужки.
Художник неодноразово брав участь у закордонних виставках сучасного живопису – Нью -Йорку, Ноттінгемі та інших містах. У 2013 році на запрошення фонду “Культурне надбання” Олег Шупляк презентував свою виставку “Метаморфози” в галереї “N-проспект” у Санкт-Петербурзі.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top