Головна / Мистецтво / Фонди обласного державного архіву поповнилися унікальним виданням

Фонди обласного державного архіву поповнилися унікальним виданням

86189749_6_644x461_tshevchenkokobzar1921-rredvsmovich-lyayptsg-natsonalna-relkvya-Напередодні 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка фонди обласного державного архіву поповнилися раритетним виданням «Кобзаря». Цінне надбання – подарунок сестер Любові і Світлани Балінських з Тернополя.

-Ця збірка з домашньої бібліотеки наших батьків, які проживали в селі Мала Андруга на Кременеччині. Батько Василь Пилипович працював на підприємстві, мама Софія Павлівна була домогосподаркою. На жаль, мама рано померла, та й тата вже нема з нами. Батьки дуже любили Шевченка. Відколи себе пам’ятаю, «Кобзар» завжди був у нашій хаті. Його читали і дуже берегли, – розповідає Любов Балінська.

Вона впевнена : покійні батьки схвалили б їх з сестрою рішення передати сімейну реліквію обласному архіву.

-У ці дні тут відкрили виставку архівних матеріалів, пов’язаних з життям і творчістю Тараса Шевченка, тож ми вирішили принести «Кобзаря» саме сюди. Хочеться, щоб більше людей його змогли побачити.

На думку заступника начальника відділу інформації обласного державного архіву Оксани Сулими, це «Кобзар» 1921 року видання з примітками доктора Василя Сімовича. Передмова підписана криптонімом «С.М.». Наразі йдеться про попередній висновок, бо з книгою ще мають попрацювати бібліографи. Вона добре збереглася, тож обкладинка реставрації не потребує.

- Підклеїмо тільки деякі аркуші, постраждалі від часу. Сподіваюся, вдасться повністю відновити перший аркуш, що містить ідентифікуючі ознаки, і отримати більше інформації. Та вже нині можна сказати : це найстаріше видання «Кобзаря» з тих, що зберігаються в обласному державному архіві.

Працівники архіву тепло подякували Любові і Світлані Балінським за безцінний подарунок.

Джерело: Свобода

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top