Головна / TOP / Екстреміст-піаніст зіграв під відкритим небом у Тернополі

Екстреміст-піаніст зіграв під відкритим небом у Тернополі

DSC04109Вчора на на Театральному майдані звучало революційне піаніно. Хлопець в чорній масці, бронежилеті та  берцах виконував композиції мінорного характеру. Зігравши декілька пісень піаніст промовив у мікрофон: “Для мене велика честь грати сьогодні для Вас! Усіх бажаючих попрошу, підходьте ближче до мене, так буде приємніше грати”.

До слова, Piano Extremist – хлопець на ім’я Богдан, що підтримував Євромайдан ще з листопада 2013 року, спершу був волонтером в КМДА, згодом став популярним завдяки своїй грі на «революційному фортепіано» – символі Майдану. З 7 по 12 березня Піаніст Майдану вирушив в тур містами Західної України аби надихати людей, нагадуючи, що попереду нас чекають великі справи.

- Піаніно за всю історію Майдану стало потужним символом, – розповідає Богдан, - Я граю для того, щоб об’єднати людей. Мистецтво надає сенсу діям і веде до інтелектуального, а не силового вирішення непорозумінь. Маска, яку я одягаю, є символом українського народу, що відвойовує свою свободу.

DSC04175Нагадаємо, ще зовсім недавно революційне піаніно було пошкоджене під час захоплення ТОДА. За словами  Михайла Жирівського фортепіано відремонтували сьогодні. – Ми ходили по музичних школах і шукали майстра, який би міг  його відремонтувати.  Нам допоміг пан Олег, на жаль, прізвища його не знаю. Майстер прикрутив ножку, поміняв клавішу та ще деякі деталі. Після цього заходу фортепіано буде знаходитись у холі Драмтеатру. Це елемент революції, який обов’язково буде збережений. Як ми вже повідомляли, в скорому часі плануємо відкрити “Музей революції”.

 

DSC04207Тернополяни також долучились до революційного мистецтва. Студент Тернопільського національного технічного університету Станіслав Горохівський вчився грати на фортепіано самотужки.

- Сьогодні я зіграв дві композиції: відомого львівського композитора Єгора Грушина “Ранкова скрипка” та власну прелюдію , -розповів Станіслав.

 

 

Оксана Ратушняк

На Валовій

 

Відео Віталія Дереха

 

DSC04109 DSC04107 DSC04086 DSC04075

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top