Головна / Огляд ЗМІ / До кінця року у Тернополі відкриють музей щастя

До кінця року у Тернополі відкриють музей щастя

x_0056effeОсвітлення зебр, створення додатків та сайтів, обладнання зупинок, встановлення QR-кодів на пам’ятні місця та відкриття Музею щастя — ось що пропонують студенти педуніверситету для Тернополя. Усі ці проекти мер пообіцяв втілили до кінця року

П’ять креативних проектів отримав Тернопіль завдяки конкурсу “Зроби своє місто кращим”. Проекти переможців конкурсу, який проводили в педуніверситеті, презентували минулого тижня.
За кожним із вдалих проектів закріпили начальників управлінь міськради. Вони й шукатимуть можливості та кошти для реалізації ідей студентів.
Учасники конкурсу намагалися вирішити різні проблеми Тернополя. Зокрема, студент інженерно-педагогічного факультету Ігор Чернецький помітив недосконалість обладнання пішохідних переходів. Він у проекті “Зебра безпеки. Освітлення переходів” пропонує ставити 3-D зебри та світловідбиваючі стрічки.
- Це зменшить кількість аварій, – каже Ігор Чернецький. – Насамперед освітлювати потрібно переходи біля шкіл. Наприклад, 11-та школа — це проблемна ділянка.
Ігор уже демонстрував свій проект раніше. Після цього освітлення зробили на багатьох переходах.
- Освітили понад 60 переходів, – продовжує Ігор. – Але от на вулиці Миру це зробили нечітко. Потрібно ставити лампочки денного освітлення, а ще – попереджувальні щити. Також пропонуємо 3-D зебри та світловідбивчі стрічки, які водій сприймає як перешкоду.
Про труднощі у місті запропонував оперативно інформувати владу за допомогою додатку та сайту студент фізико-математичного факультету Олександр Бельський. Його проект “Розумне місто” об’єднають із проектом “Відкрите місто”, де вже почали розробку сайту.
- Потрібно створити відповідний додаток на телефон і сайт, – пояснює Олександр. – Тернополяни зможуть закидати фото через цей додаток на сайт. Там одразу визначатиметься час, місце події. І влада буде бачити недоліки.
А студентка факультету іноземних мов Оксана Брикало запропонувала відкриття Музею щастя. А також — прикрашення міста позитивними наклейками та афірмаціями.
- Людям потрібне підбадьорення, – вважає Оксана. – Ми хочемо, щоб тернополяни бачили та чули мотивуючі фрази, ідучи вулицями. Також будемо організовувати роздачу подарунків перехожим на вулицях і тим, хто особливо потребує допомоги. А ще відкриємо в Тернополі Музей щастя, де будуть різні експонати, які даруватимуть радість людям.
Задумались студенти і над інформування громади про цікавих постатей Тернополя та історію нашого краю. В одному з проектів запропонували на кожній пам’ятці міста поставити QR-код. Так люди зможуть оперативно знайти в Інтернеті інформацію про це місце. Також учасники подали ідею обладнати зупинки пізнавальними табло.
- У проекті “Зупинки Тернополя. Розвиток креативних соціальних площадок” ми ставимо акцент на якісному обладнанні зупинок, а ще – на їх креативності, – каже автор проекту Христина Кітковська. – У нас приділяють увагу зупинкам, але після декількох місяців після обладнання вони знову потребують ремонту. Окрім покращення якості, ми хочемо поставити табло з інформацією про відомих людей та цікаві місця Тернопілля.
До студентів приєднались також і громадські організації “Гуртом” та “Гармонія”. Вони запросили на тренінги, де вчитимуть розробляти подібні проекти.
- Проводимо такий конкурс втретє, – каже організатор конкурсу “Зроби місто кращим” завідувач кафедри інформатики Надія Балик. – Студенти так можуть показати свої знання на практиці. А той факт, що проекти втілюють в життя, сильно мотивує їх для вдосконалення навичок.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top