Головна / Огляд ЗМІ / Чимало освітян Тернополя відмовилися від святкування Міжнародного жіночого дня

Чимало освітян Тернополя відмовилися від святкування Міжнародного жіночого дня

1312268786h8 березня – без квітів, подарунків і концерту. Чимало освітян Тернополя відмовилися від святкування Міжнародного жіночого дня. Україна зараз переживає нелегкі часи, пояснюють вчителі, тож зараз не до святкування. Не відзначатимуть 8 березня більшість дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів Тернополя.

Святкувати чи ні 8 березня – це справа кожного особисто, вважають у третій школі Тернополя. І свята цього ніхто не відміняв, але вчителі 3 школи, а це 90% жінок, відзначати цей день відмовились. Святкувати 8  березня чи ні – вирішували разом із батьками. Для цього зібрали шкільну раду. Більшість батьків ініціативу педагогів підтримала.

- Було доведено до відома всіх батьків, а також батьки самі мали ініціативу не проводити ніяких святкувань у школі. Всі прекрасно знають, яка зараз ситуація в країні. Святкувань ніяких гучних не проводимо, – каже мама учениці 4-А класу школи №3 Тернополя пані Наталя.

Колектив школи, натомість, запропонував батькам і учням допомогти постраждалим на майдані у Києві, які зараз лікуються в Тернопільській університетській лікарні.

Проте, каже директор школи №3 Тернополя Степан Дудяк, трапляються і такі батьки, які наполягають на подарунках:

- Є окремі батьки, які настоюють на цьому. На жаль, вони вважають, якщо він подарунок принесе вчительці, то вже вчителька буде якось там по-іншому ставитися до його дитини. Я думаю, що це повинно віджити. Хоча зараз при сьогоднішній зарплаті вчителів… І вчитель категорично, видно, не відмовляється від цього. Хоча в цьому році цього не буде. Це ми однозначно кажемо.

В управлінні освіти Тернопільської міськради пояснюють: державне свято освітяни не відміняють. Близько 70-80% дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів вирішили через події в Україні Міжнародний жіночий день не відзначати. Заплановані наперед ранки в дитячих садочках чи свята проводити будуть,а також дарувати подарунки: листівку зроблену власноруч, пісеньку чи високі досягнення у навчанні. Подарувати 8 березня можна вчителю і вихователю добре слово, посмішку, вважає Ольга Похиляк.

- Зважаючи на те, що кожна родина з хвилюванням відповідним сприймає всі ці події, то нам не до свята. Необов’язково збирати кошти і дарувати якісь цінні подарунки. Я думаю, що оті квіти і подарунки не принесуть якоїсь радості великої вчителю, педагогу. Тому я, користуючись нагодою, звертаюся до батьків, до голів батьківських комітетів: якщо збирали кошти, то віддайте їх назад батькам, – говорить  начальник управління освіти Тернопільської міськради Ольга Похиляк.

Подарунки вчителям, вважає Ольга Похиляк, – це радянський віджиток і вважає, від такої практики потрібно відходити:

- Знаємо прекрасно, що у Європі зовсім інші цінності. Ніхто не заохочує цукерками вчителів чи вихователів, ніхто не дарує окремо чи назагал якихось подарунків. Я впевнена, що буде зміцнена і багато, розвинута держава. Я переконана, що повернуться лицем нарешті до вчителя і вчитель буде стояти на такій висоті, що зможе гідно отримувати зарплату і тому не буде потреби у подарунках і святкуваннях.
Джерело: TV-4

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top