Головна / TOP / Атмосферу свободи та поезії створив на фестивалі «Ї» Андрій Любка

Атмосферу свободи та поезії створив на фестивалі «Ї» Андрій Любка

iosAWGVorqAЗнавець того, як правильно «спати з жінками», літератор Андрій Любка читав свою поезію зі збірки «Сорок баксів плюс чайові» на мистецькому фестивалі «Ї» 29 березня.

У другий день фестивалю виступ поета був чи не найочікуванішим. Послухати творчість Любки, так би мовити, з перших вуст зібралися знавці творчості митця. У залі постійно лунали прохання до автора прочитати той чи інший конкретний твір. Поету довелось читати вірші зі старіших за часом випуску збірок з допомогою ґаджета, який передали слухачі із залу на сцену. Двадцятишестирічний поет та есеїст вже встиг стати надзвичайно популярним і улюбленим. На його рахунку кілька виданих поетичних збірок, прозових творів, численні переклади, різноманітні премії та стипендії.  Нещодавно у світ вийшла прозова збірка Любки з провокативною назвою «Спати з жінками», однак на фестиваль «Ї» Андрій Любка приїхав як поет, присвятивши час читанню поезій.

Перш ніж приступити до літературних читань Андрій Любка попередив, що прагне досягнути максимальної невимушеності з аудиторією.

-         Я би хотів, щоби ми всі себе вільно тут почували і відповідно була така атмосфера, якою має бути поезія – було відчуття свободи і, можливо, такої навіть вседозволеності. Саме тому для легкості і деякої байдужості я взяв собі віскі, –  сказав Любка на сцені фестивалю.

Живе спілкування зав’язалося між слухачами і автором майже одразу після виходу Любки на сцену – люди жваво ставили вигадливі запитання, на які навіть тямущому літератору, який добряче володіє словом, складно було відповісти хитромудрими жартами. Тому Андрій Любка «без прикрас» відповідав і продовжував читати свої вірші.

Ледь не усю збірку  «Сорок баксів плюс чайові», наповнену уолтвітменівськими ритмами,  встиг перечитати за виділену для нього на фестивалі «Ї» годину Андрій Любка, переймаючись тим, що година для поезії – це таки багато. Однак час промайнув непомітно – і для гостей фестивалю, і для самого Любки.

Алла Сердюк

На Валовій

Yp_P-JbGqsk us8PJBgMR5U rUOTKHkGdjA nH6EXMDg5_4 iosAWGVorqA

 

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top