Головна / Мистецтво / Вікторія Демків розповіла про складність роботи реставратора

Вікторія Демків розповіла про складність роботи реставратора

20140120_224644_IMG_0069Тернополянка Вікторія Демків уже 15 років працює в Тернопільському обласному художньому музеї. Спочатку була молодшим науковим співробітником закладу. А з 2003 року вона художник-реставратор музею. З того часу Вікторія Демків відреставрувала 22 твори живопису. Останні відреставровані нею полотна можна оглянути на персональній виставці, яка нещодавно відкрилась у художньому музеї, пише Тернопільська липа

- Доля привела мене в цей музей і я рада, що так склалося, – говорить Вікторія Демків. – Освоювати роботу реставратора мені допомагав директор музею Ігор Дуда, а також спеціалізована література. У нашому закладі є багато картин, які потребують реставрації. І моя робота полягає у тому, щоб продовжити життя картин, надати їй експозиційного вигляду. Але складність у тому, що художник повинен відреставрувати тільки те, що потребує реставрації, і не втручатися в авторський стиль. Реставруючи картини ти не можеш передати свою творчість, а зберігаєш стиль автора.

Складність роботи реставратора ще й у тому, що відновлення одного твору може зайняти не один, а кілька місяців. В експозиції представлено шість відреставрованих Вікторією Демків живописних робіт. Переважно це твори сакрального мистецтва.

- Якби не праця реставраторів, наш музей був би бідніший, особливо у секції «Сакральне мистецтво», – говорить Ігор Дуда, директор художнього музею. – До нас поступають твори сакрального мистецтва у занедбаному стані. Коли така річ потрапляє просто до художника, то він може завдати картині ще більшої шкоди, ніж час. А завдання реставратора у тому, щоб 99 відсотків зберегти авторського живопису і тільки один відсоток художник може додати своєї творчості. І не кожному художнику це вдасться. Адже створити власний твір можна за кілька днів, а над реставрацією треба працювати кілька місяців. Можна бути художником, але не бути реставратором, а от реставратор може бути художником. Вікторія Демків якраз вміє і малювати, і реставрувати.

Кожна реставрація супроводжується відповідними документами, фотографічними матеріалами до і після реставрації. Так, на фотографіях до реставрації видно, що Плащаниця, ікони Антіна Шурми були у досить занедбаному стані. Ігор Дуда, зазначив, що на іконах попередні художники не чіпали тільки лики та руки святих, а все інше було настільки замальовано і такими фарбами, що відчистити та зняти їх було дуже важко, і на це пішло кілька місяців.

Виставка Вікторії Демків – це не тільки її реставраційні роботи, а й живописні. Усього представлено понад 20 її власних робіт.

- Це моя перша персональна виставка, – говорить художниця. – У своїх творах я старалася передати свої думки, відчуття, можливо, бажання, мрії, фантазії, те, що намріялося в певний момент. Люблю малювати портрети. Малюю з класу четвертого, спочатку малювала аквареллю, гуашшю, потім навчилася працювати олійними фарбами. Спочатку копіювала твори художників Відродження, де багато людей, оскільки мені цікаво відтворю вати людей. До

того ж, коли копіюєш чужі полотна, то й сам чогось навчаєшся. На виставці представлені картини містичних, фантастичних сюжетів, я люблю як темні, так і яскраві кольори, залежно який маю настрій, такі й творяться картини.

Вікторія Демків навчалася у тернопільській художній школі, на художньому відділенні Кооперативного технікуму, закінчила Інститут післядипломної освіти ТНПУ за фахом художника. Брала участь у збірних виставках тернопільських художників. Ігор Дуда, оцінюючи роботи Вікторії Демків, зазначив, що вона ще на шляху пошуку свого власного стилю. І з часом їй вдасться виробити свою манеру живопису, оскільки художниця має для цього потенціал.

Виставка Вікторії Демків триватиме у художньому музеї до 24 лютого.

Ольга Захарова,

Фото автора

Джерело: Тернопільська липа

20140120_224915_IMG_0084

 

20140120_223635_IMG_0050

 

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top