Головна / Мистецтво / Вікторія Демків презентує виставку містичного живопису

Вікторія Демків презентує виставку містичного живопису

20140120_224644_IMG_0069

У Тернопільському художньому музеї відкрито виставку живопису і реставрації Вікторії Демків. Мисткиня приурочила її до свого дня народження і репрезентує творчий доробок за 20 років. На виставці представлено 28 живописних творів і 6 відреставрованих картин зі збірки Художнього музею.

Робота реставратора складна і цікава, адже він повертає до життя понівечені часом твори мистецтва. Крім особистих якостей – терпеливість, точність, зосередженість – потрібно володіти знаннями з історії мистецтва (розуміти, з якої епохи картина), техніки та технології живопису (робити проби на грибки, досліджувати структуру полотна та фарби, виготовляти клей).

На вернісажі Вікторія Демків привідкрила завісу таємничості і розповіла про те, як проходить процес реставрації. Перш, ніж розпочати роботу, необхідно обстежити картину, визначити проблеми, над якими слід працювати.

Тільки після цього можна переходити до “лікування” тріщин, дірок і відновлення живопису. Важливо робити все, не поспішаючи. Головне – не нашкодити, максимально зберегти автентичність.

На виставці представлено відреставровані роботи «Плащаниця», ікони Антона Шурми «Пресв. Богородиця з малим Ісусом» та «Ісус Христос», картини невідомих художників на біблійну та історичну тематику: «Знайдення Мойсея», «Батьколюбива римлянка».

Творчі роботи художниці композиційно і жанрово різноманітні: портрети друзів і знайомих, пейзажі, натюрморти, ікони, серія на єгипетську тематику. «У своїх творах я намагалася передати свої думки, відчуття, можливо, бажання, фантазії, те, що намріялося в певний момент. Люблю малювати портрети. На виставці представлені картини містичних, фантастичних сюжетів. Я люблю як темні, так і яскраві кольори. Залежно, який маю настрій, такі й творю картини», – зазначила Вікторія Демків.

Виставка діятиме до 24 лютого.

Джерело: Свобода

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top